Zapłaci $28 mln za lot w kosmos z szefem Amazonu

2021-06-14 19:37

Nie wiadomo kim jest, wiadomo, że nie szczędził pieniędzy. Tajemniczy milioner wylicytował za 28 mln dol. miejsce u boku szefa Amazona i jego brata w nadchodzącej podróży w kosmos. Aukcja, która miała wyłonić ich towarzysza trwała niespełna sześć minut, a wzięło w niej udział 7600 osób ze 159 państw.

Licząc razem z 6-proc. prowizją, minuta lotu z Jeffem Bezosem (57 l.) i jego bratem Markiem Bezosem (53 l.) kosztować będzie zwycięzcę sobotniej aukcji 2,7 mln dolarów. Lot potrwa bowiem 11-minut. Obędzie się 20 lipca, a śmiałków wyniesie w kosmos rakieta należącego do szefa Amazonu koncernu Blue Origin. Miliarder i jego towarzysze zasiądą w kapsule New Shepard, która ma za sobą już kilka bezzałogowych lotów w kosmiczne przestworza.

Nazwisko pasażera wyłonionego w licytacji mamy poznać za kilka tygodni. Kwota, którą przeznaczył na lot, zostanie przekazana fundacji Club for the Future założonej przez Blue Origin i mającej inspirować do pracy w przemyśle kosmicznym i planowaniu życia w kosmosie.

Najnowsze