$2 mln w 30 sekund

i

Autor: POLICJA $2 mln w 30 sekund

$2 miliony w 30 sekund

2022-08-09 22:17

Czwórka bandytów, która znalazła sposób na szybki przypływ gotówki, jest poszukiwana przez policję. Grupa zaledwie w pół minuty obrabowała jubilera na ponad $2 mln. NYPD apeluje o wszelkie informacje, które pomogą w ich złapaniu.

Do zuchwałej kradzieży doszło ok. godz. 2.40 pm w piątek, a całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu. Na nagraniach widać, jak jeden ze zbirów dzwoni do drzwi salonu Rocco's Jewelry przy Webster Avenue na Bronksie, udając klienta, który zamierza wejść do środka. Gdy drzwi się otwierają, staje w nich i przepuszcza zamaskowanych kolegów, pozostając na czatach. Grupa złodziei w gumowych rękawiczkach za pomocą młotków rozbiła szklane witryny, pakując diamentową biżuterię do toreb na zakupy.

Cała akcja zajęła im… 30 s. Po rabunku uciekli Webster Avenue.

Jak poinformowali funkcjonariusze, wartość skradzionych drogocennych przedmiotów opiewa na $2,15 mln, a cały napad był szczegółowo zaplanowany. Mundurowi podali również, że jeden z rabusiów złapał za swoją kieszeń, by pokazać, że ma broń, jednak jej nie wyciągnął.

Policja opublikowała wizerunki poszukiwanych mężczyzn. Jak przekazała NYPD, każdy z nich jest czarnoskóry, ma około 20 lat i szczupłą budowę ciała. Za wskazówki, które doprowadzą do aresztowania bandy, czeka nagroda w wysokości do $3500.

Nasi Partnerzy polecają