$170 tysięcy dla WOŚP od Polonii z Chicago

2020-01-19 13:14 mjr
WOŚP CHICAGO
Autor: WOŚP Chicago

Chicagowska Polonia nie zawiodła. W minioną niedzielę tysiące osób wsparły zbiórkę na sprzęt zabiegowy dla polskich szpitali podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Areną chicagowskiego finału było tradycyjnie Copernicus Center, ale atrakcje czekały w dziesiątkach innych miejsc. Efekt to sukces – na konta WOŚP trafi co najmniej 169 tys. dolarów.

Liczenie pieniędzy zebranych podczas tegorocznego finału WOŚP trwa. Wiadomo jednak, że będzie rekord. Na kontach jest już grubo ponad 115 mln zł. Niewykluczone, że jeden z tych milionów przekaże nad Wisłę chicagowska Polonia. W Wietrznym Mieście, gdzie przy finale pracowało 250 osób, licznik przekroczył 169 tys. dolarów i wciąż bije. – Pięknie Wam dziękujemy! – nie kryją radości organizatorzy finału w Chicago, na których czele stoi Andrzej Hryń.

Polonia prześcigała się w sposobach zbierania pieniędzy i organizacji minisztabów. Liczni wolontariusze od kilku tygodni zbierali fundusze do puszek w polonijnych biznesach. Polonijni nurkowie z D.D.Dive Shop zorganizowali w Latoff YMCA w Des Plaines nurkowanie dla WOŚP. Kurs w cenie $50 mógł wykupić każdy odważny spragniony podwodnej przygody. Do WOŚP przyłączył się też podobnie jak w ubiegłych latach chicagowski klub motocyklowy Sokoły Riders, który zorganizował minisztab, a w nim licytacje i koncerty polonijnych zespołów: The Crows, Deleted Society i DJ Bartek. Ten, kto chciał na sportowo wspomóc WOŚP, mógł to zrobić z Dzika Fitness, biorąc udział w maratonie na rowerkach stacjonarnych. Miłośnicy tenisa mogli wziąć udział w turnieju tenisowym na rzecz WOŚP zorganizowanym w Five Seasons Sports Club w Northbrook przez Polskie Stowarzyszenie Tenisowe w Chicago. Turniej wygrali w deblu Robert Lerka i Paweł Gaiński.

W czasie chicagowskiego finału odbyły się licytacje setek atrakcyjnych przedmiotów. Złote serduszko WOŚP z numerem 99 zostało wylicytowane za 4200 dolarów, koszulka hokejowej drużyny NHL Chicago Blackhawks z podpisami całego zespołu za 2650 dolarów. Za rekordową kwotę 7 715 dolarów zlicytowano koszulkę Juventus FC Cristiano Ronaldo z numerem 7 i z jego podpisem.

Najnowsze