17 ofiar pożarów na Zachodnim Wybrzeżu

2020-09-12 14:28 Magdalena Odziemczyk

Tragiczne wieści z Zachodniego Wybrzeża. Co najmniej 17 osób zmarło na skutek pożarów, które trawią północną Kalifornię, Oregon i Waszyngton. Z płomieniami walczy kilkuset strażaków, niestety jak dotąd to żywioł wygrywa.

Pożary trawiące Kalifornię już nazwano historycznymi, po tym, jak zniszczenia wywołane przez zaledwie jeden z nich przekroczyły 471 tys. akrów. Od kilku dni z ogniem walczy Oregon. Władze stanu zarządziły ewakuację ponad pół miliona mieszkańców. To ponad 10 proc. populacji stanu! Płomienie ogarnęły tam już ponad 900 tys. akrów terenu. Żywioł niszczy wszystko. Istnieć przestały całe miejscowości oraz osiedla, m.in. przyczep kampingowych w Phoenix. - Nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia z takimi pożarami – przyznała na Twitterze gubernator Kate Brown (60 l.). W Waszyngtonie do ziemi spalone zostało miasto Malden. Ogień strawił ponad 937 mil kwadratowych terenu.

Oficjalna liczba ofiar wynosi 17 zabitych. Służby i władze stanów walczących z historycznymi pożarami, przyznają ze smutkiem, że najpewniej jednak ta czarna statystyka się pogorszy.

Najnowsze