16 lat dla mordercy do wynajęcia

i

Autor: AP

16 lat dla mordercy do wynajęcia

2023-03-31 16:02

Przyjął tysiące dolarów za zabójstwo konsultanta politycznego od jego rywala, a później podpalił dom ofiary, by pozbyć się dowodów. George Bratsenis (74 l.) właśnie został skazany na 16 lat więzienia.

Ta sprawa ciągnęła się od 2014 r. Bratsenis przyznał przed sądem, że wtedy wraz ze wspólnikiem przyjął $15 tys. w zamian za morderstwo Michaela Galdieriego (+52 l.). Bandyci zasztyletowali mężczyznę, a następnie podpalili jego dom w Jersey City, NJ. W środę Bratsenis usłyszał wyrok 16 lat za kratami.

Morderstwo miał zlecić Sean Caddle (45 l.), inny konsultant polityczny, który w przeszłości współpracował m. in. z senatorem USA Bobem Menendezem (69 l.) czy kandydatem na gubernatora NJ Raymondem Lesniakiem (77 l.). Caddle przyznał się do spisku i oczekuje na wyrok.

Wspólnikiem Bratsenisa był Bomani Africa (62 l.), który także przyznał się do winy i w zeszłym miesiącu został skazany na 20 lat więzienia. Obaj poznali się w więzieniu w Newark, NJ, gdzie Bratsenis spędził ponad 25 lat – na koncie miał już bowiem jedno morderstwo na zlecenie i obrabowanie sklepu jubilerskiego w Little Falls, NJ. Po wyjściu na wolność w 2014 r. razem napadli na dwa banki w Connecticut. Po tym, jak wpadli, przyznali się do winy i zostali znów skazani – Bratsenis na osiem, a Africa na 10 lat za kratami.

Nasi Partnerzy polecają