$1200 już za 3 tygodnie

2020-03-28 18:09 sal
dolary, portfel, dolary w portfelu
Autor: ARCHIWUM dolary, portfel, dolary w portfelu

Pomoc w czasie zarazy należy się nie tylko amerykańskim obywatelom. Tak zadecydowali ustawodawcy. Na czek z przyjętego w Senacie pakietu pomocowy – Coronavirus Aid, Relief and Economic Security Act – opiewającego na historycznie rekordową kwotę 2 bilionów dolarów, mogą liczyć także posiadacze zielonych kart oraz imigranci przebywający w Stanach na wizach umożliwiających im posiadanie numeru Social Security i legalną pracę, czyli na wizach pracowniczych. Wypłaty mają ruszyć w ciągu trzech tygodni.

Pakiet pomocowy zakłada otrzymanie jednorazowego czeku w wysokości 1200 dolarów. Mogą się go spodziewać osoby samotne, zarabiające 75 tys. dol. rocznie, głowy rodziny o dochodzie $112.500 oraz rozliczające się wspólnie pary małżeńskie, których dochód nie przekracza 150 tys. dol. Dodatkowo na każde dziecko będące na utrzymaniu rodzice lub prawni opiekunowie otrzymają po 500 dol. Czek będzie zmniejszony o 5 dol. w przypadku każdych 100 dol. więcej w wyznaczonych limitach dochodów. Osoby samotne zarabiające $99,000 oraz pary z dochodem $198,000 nie otrzymają czeku od rządu. Jeżeli ktoś wysłał swoje rozliczenie podatkowe za ubiegły rok przed 15 kwietnia (czyli pierwotnym ostatecznym terminie rozliczenia się z fiskusem) administracja weźmie pod uwagę to wysłane zeznanie podatkowe za 2019 rok. W przypadku osób, które tego nie zrobiły i dzięki przedłużonemu terminowi mają czas do 15 lipca, urzędnicy wezmą pod uwagę ich dochody za 2018 rok. Pieniądze będą wysyłane pocztą lub na konta, jeżeli podaliśmy je podczas rozliczenia z IRS. Jak donosi portal Bloomberg.com, zgodnie z zapowiedziami szefa Departamentu Skarbu Stevena Mnuchina (60 l.) wypłata pieniędzy ma ruszyć wciągu trzech tygodni od momentu podpisania ustawy przez prezydenta Donalda Trumpa (74 l.),
Na czek na 1200 dol. mogą liczyć obywatele, stali rezydenci (posiadacze zielonych kart) oraz osoby przebywające legalnie w USA na wizach, umożliwiających im posiadanie numeru Social Security i prac, i tym samym rozliczające się z zarobionych pieniędzy. Mowa o osobach przebywających na wizachpracowniczy, w niektórych przypadkach też na studenckich, w zależności, w jakim wymiarze godzinowym studiują i jak wiele godzin mogą tygodniowo pracować. Czeki będą wysyłane pocztą lub automatyczniena rachunek bankowy, jeżeli podaliśmy go w naszym rozliczeniu.

Najnowsze