100 zatrzymanych po proimigracyjnym proteście w NYC

2019-08-11 23:02 mod

Prawie 100 osób zostało zatrzymanych po weekendowych protestach obrońców praw imigrantów w Nowym Jorku. Manifestanci wyszli na ulice, by sprzeciwić się prowadzonym przez ICE zatrzymaniom i umieszczaniu imigrantów w obozach. Zablokowali West Side Highway i nie chcieli się rozejść.

„Zamknąć obozy”, „Żaden człowiek nie jest nielegalny” czy „Naloty ICE muszą zniknąć” – to tylko niektóre z haseł wypisanych na transparentach i wykrzyczanych przez protestujących, którzy w sobotnie popołudnie zebrali się przy West 26th Street. Było ich tak wielu, że wylegli na West Side Highway, którą trzeba było chwilowo zamknąć na odcinku od 22nd Street do 26th Street w Chelsea.

Kilkadziesiąt osób postanowiło usiąść na ulicy, domagając się zamknięcia ICE, która pochwaliła się w minionym tygodniu zatrzymaniem 680 imigrantów zatrudnionych w zakładach przetwórstwa w Mississippi. Na miejsce ściągnięto posiłki. Policjanci wzywali protestujących do odblokowania trasy, ale bez skutku. W końcu zdecydowali się usunąć ich siłą. Skuli i przewieźli na posterunki prawie 100 osób. Wszystkie odpowiedzą za zakłócanie porządku.

Najnowsze