10 lat więzienia dla Lenczyckiego za molestowanie chłopców

2019-08-26 0:43 mjr
Fred Lenczycki
Autor: policja

Sąd hrabstwa St. Louis w stanie Missouri skazał w ubiegły piątek Freda Lenczyckiego (75 l.) na 10 lat pozbawienia wolności za napaść seksualną i molestowanie dwóch chłopców. To już kolejny wyrok dla byłego duchownego o polskich korzeniach, który przed niewygodną przeszłością schronił się pod Chicago.

Jak ustaliła prokuratura, były duchowny molestował seksualnie dzieci w latach 1991–1994 w czasie swojej posługi kapłańskiej w miejscowości Bridgeton na przedmieściach St. Louis w Missouri. Swoje racje udowodniła przed sądem, który uznał, że były ksiądz ma trafić za kraty.

To kolejny wyrok dla 75-latka. W 2004 r. Lenczycki przyznał się przed sądem hrabstwa DuPage na przedmieściach Chicago do molestowania seksualnego w sumie 30 chłopców w Hinsdale, Naperville i Romeoville oraz w stanach Kalifornia i Missouri. Został skazany na pięć lat pozbawienia wolności, a po wyjściu z więzienia w 2009 r. zamieszkał w Berkeley na zachodnich przedmieściach Chicago.

Nie cieszył się długo wolnością. Wydalony w 2002 r. ze stanu kapłańskiego Lenczycki był pierwszym katolickim duchownym w USA uznanym za pedofila.

Najnowsze