USA NOWY JORK CHICAGO
USA usa Tym zwyrodnialcom należy się kara śmierci!

Tym zwyrodnialcom należy się kara śmierci!

14.04.2016, godz. 00:00
Zabójcy Granatów
Odlewej:  John Granat Jr., Christopher Wyma, Mohammad Salahat, Ehab Qasem foto: Archiwum

Górale oburzeni niskim wyrokiem dla mordercy małżeństwa Marii i Jana Grantów. Ich syn Jan, który zadał swojej mamie mordercze ciosy nożem, ma być sądzony w maju.

- On powinien dostać dożywocie. Szkoda, że w naszym stanie nie ma kary śmierci, bo ta właśnie należy się tym mordercom! Rodzina Granatów nigdy już nie będzie taka sama po tej straszliwej tragedii. Niedawno spotkał ich kolejny dramat. Po długiej chorobie zmarła siostra Marii. Ludzie mówią, że to z żalu - powiedział nam anonimowo przyjaciel rodziny.

W „Super Expressie” pisaliśmy niedawno, że  po pięciu latach morderców góralskiego małżeństwa Marii (+ 42 l.) i Jana (+ 44 l.)  dosięga ręka sprawiedliwości. Zapadł pierwszy wyrok w tej sprawie - 21 letni Mohammed Salahata został skazany na 35 lat więzienia. Bliscy i znajomi Jana (+ 44 l.) i Marii Granatów (+ 42 l.) są oburzeni tak niskim wyrokiem dla Salahata.

Zabójstwo małżeństwa Jana i Marii Granatów wstrząsnęło w 2011 roku góralską społecznością w Chicago. O ten straszliwy mord jest oskarżony także ich jedyny, ukochany syn John. Do tragedii doszło 11 września 2011 roku w bogatej dzielnicy na południu Chicago Palos Hills.  Salahata, John Granat Jr, który zaplanował zabicie swoich rodziców, Christopher Wyma i Ehab Qasem zostali oskarżeni o zamordowanie rodziców Johna. Granat Jr. i Christopher Wyma w czasie popełnienia zbrodni mieli po 17 lat, a Ehab Qasemem  19.
Policja znalazła zamordowaną parę w sypialni.  Funkcjonariusze przyjechali po tym jak Granat junior zawiadomił policję o zabójstwie rodziców. W zeznaniach kluczył, ale szybko się w nich pogubił i w czasie intensywnych przesłuchań wielokrotnie zmieniał wersję wydarzeń i nie był w stanie podać sensownego alibi. 
Według śledczych John Granat Junior i jego koledzy Christopher Wyma, Mohammad Salahat i Ehab Qasem planowali swą zbrodnię przez kilka miesięcy.

Hasłem do rozpoczęcia mordu były słowa „Koncert się zaczął”. Salahat czekał w samochodzie przed domem górali, a Wyma i Qasaem zaatakowali Jana Granata w sypialni. Zadali im wiele ciosów. Kiedy okazało się, że zaatakowane małżeństwo jakimś cudem wciąż żyło,  Granat junior dał koledze ogromny kuchenny nóż.
Qasem zadał nim Marii Granat kilka ciosów, a ostatnie, mordercze, zadał jej własny syn. Na ciele Polki znaleziono ponad 20 ran kłutych.
Jej mąż zmarł w wyniku ran zadanych tępym narzędziem, najprawdopodobniej kijem bejsbolowym. John Granat i jego wspólnicy zabrali w  z domu zamordowanego małżeństwa 35 tysięcy dolarów.
- Miejmy nadzieję, że pozostali oskarżeni: Granat i Wyma, którzy mają stawić się w sądzie w dniu 24 maja i Ehab Qasema, który  ma mieć rozprawę  9 maja, dostaną wyższy wyrok – powiedział „SE” znajomy rodziny Grantów.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: