USA NOWY JORK CHICAGO
USA usa New Jersey. Poczta w płomieniach, ranni strażacy

New Jersey. Poczta w płomieniach, ranni strażacy

25.04.2014, godz. 00:00
US Mail Boxes, poczta, list
foto:

Groźny pożar wybuchł w Carlstadt Post Office (New Jersey). Płomienie zauważyli mieszkańcy, którzy mają swoje posesje tuż obok budynku pocztowego. „Róbcie wszystko, żeby nasze domy nie spłonęły” – błagali ratowników.

Ogień pojawił się na dachu o godzinie 01:30 am w czwartek. W mgnieniu oka ogarnął cały budynek. Zanim na miejsce zdarzenia przyjechały pierwsze wozy strażackie, pożar szalał już w środku pocztowych pomieszczeń! Do akcji gaśniczej ruszyło ponad 100 strażaków z jednostek: Carlstadt Fire Department, Little Ferry, Wallington, East Rutherford, Wood-Ridge, Hasbrouck Heights, Rutherford, Passaic i Moonachie.

Z szalejącym żywiołem ratownicy dzielnie walczyli do 4:45 am. Niestety, nie udało się uratować budynku. Obecnie przeprowadzana jest ekspertyza budowlana, która ma ustalić, co dalej ze zniszczonymi zabudowaniami.

Podczas akcji rannych zostało dwóch strażaków (jednego z poparzeniami ciała przetransportowano do szpitala, drugiego objęto opieką medyczną na miejscu). Oficerowie straży ustalają teraz, co było przyczyną pożaru. Wszystko wskazuje na to, że do zaprószenia ognia doszło na ostatnim piętrze budynku.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: