USA NOWY JORK CHICAGO
USA usa Były republikański przewodniczący Izby Reprezentantów molestował chłopców

Były republikański przewodniczący Izby Reprezentantów molestował chłopców

14.04.2016, godz. 00:00
Napastował seksualnie swoich uczniów
Szkoła  w Yorkville, gdzie były  przewodniczący Izby Reprezentantów był nauczycielem foto: AP

Były republikański przewodniczący Izby Reprezentantów Dennis Hastert wykorzystał seksualnie pięciu chłopców – podaje prokuratura federalna. Do molestowania doszło jeszcze w czasach, gdy był nauczycielem w szkole średniej w Yorkville w stanie Illinois. Hastert był później kongresmenem, a także przewodniczącym Izby Reprezentantów.

Hastert został oskarżony pod koniec maja zeszłego roku o oszustwa finansowe - składanie fałszywych zeznań FBI w związku z wypłatami bankowymi powyżej 10 tysięcy dolarów. Polityk wypłacał ze swojego konta w banku kwoty w wysokości 50 tysięcy dolarów. Wszystkie takie transakcje bank zobowiązany jest raportować.

Od 2012 roku Hastert wypłacał już sumy mniejsze niż 10 tysięcy. Niemniej był już pod obserwacją śledczych.
W 2014 roku w trakcie przesłuchania przez FBI Hastert zeznał, że gotówkę wypłacał dla siebie, a wypłacone pieniądze trzyma w domu. Potem przyznał śledczym, że jest ofiarą nagabywania i nękania telefonicznego. Śledczy zalecili aby nagrywał rozmowy telefoniczne. W trakcie jednej z nagranych rozmów Hastert umówił się z rozmówcą na przekazanie 100 tysięcy dolarów.
Rozmówca Hasterta przesłuchany przez FBI wyznał, że były polityk molestował go w motelu w trakcie obozu sportowego, kiedy mężczyzna był nastolatkiem. Po latach Hastert zobowiązał chłopaka do milczenia w zamian proponując 3 i pół miliona dolarów. W trakcie śledztwa prowadzonego przez FBI ustalono, że molestowanie dotyczyło jeszcze czterech innych chłopców, wobec których Hastert dopuszczał się czynów nieprzyzwoitych.

Mieszkanka Montany Jolene Burdge, że to jej brat był molestowany seksualnie przez byłego przewodniczącego Izby Reprezentantów USA Dennisa Hasterta.  Zeznała, że jej brat Steve Reinboldt, uczeń szkoły średniej w Yorkville, swoje pierwsze doświadczenia seksualne miał z Hastertem, który w latach 70 XX wieku był nauczycielem historii i trenerem.  Steve Reinboldt przyznał się siostrze, że jest gejem w 1979 roku. Na pytanie, kto był jego pierwszym partnerem, odpowiedział, że Dennis Hastert. Kiedy zapytała brata, dlaczego nikomu o tym nie powiedział‚ ten odparł, że nikt by mu nie uwierzył. Reinboldt zmarł w 1995 roku.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: