NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork sport Zagrali Charytatywnie dla domu dziecka

Zagrali Charytatywnie dla domu dziecka

13.12.2014, godz. 00:00
Zagrali Charytatywnie dla domu dziecka
foto:

Gorąca Stal i serca kibiców, mimo mrozu!
Stal Mielec NY – Klub’39 6 – 5 (3 – 2)

Mimo ujemnej temperatury oraz porywistego wiatru na boisku w Parku McCarren na Greenpoincie było gorąco! Pojawiło się ponad dwustu ludzi dobrej woli, którzy przyszli dopingować zawodników, a nade wszystko wesprzeć dzieci z domu dziecka w Skopaniu. Obawy organizatorów, ze pogoda może popsuć widowisko okazały się płonne – na mecz w sercu polskiej dzielnicy przyjechali kibice nawet z odległego New Jersey, czy Connecticut.

Licznie zgromadzeni kibice obejrzeli ciekawy pojedynek, w którym padło aż 11 goli. W obu składach wystąpili gracze z pierwszoligową przeszłością z Polski, Litwy i Holandii, więc było na co popatrzeć i - choć mecz odbywał się w przyjaznej atmosferze - to jednak nie zabrakło kilku naprawdę ciekawych akcji.

Ozdobą meczu była akcja na lini Mykolaitis – Copier, po której to były zawodnik AZ Alkmaar głową pokonał goalkeepera K’39. Spokojem, przeglądem pola, techniką i boiskową elegancją imponował Mariusz Barnak, który asystował przy dwóch golach druzyny K’39.

Mecz rozgrywany był w przyjacielskiej atmosferze, ale inaczej być nie mogło – wszak w barwach K’39 wystąpiło czterech „załozycieli” Stali Mielec NY (Adrian Kusek, Krzysztof Majkut, Krzysztof Piwnik, Artur Kurasiewicz).

W drugiej połowie w barwach K’39 zobaczyliśmy najmłodszy narybek mielecko - polonijnej piłki – ośmioletniego Aleksandra Marka, który strzelił gola, oraz niespełna 13-letniego Patryka Majkuta.

Patryk, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców i popisał się w tym meczu kilkoma rajdami, zaawansowaną technika, oraz inteligencją piłkarską. Nic dziwnego więc, że został powołany na konsultacje najzdolniejszych 14-latków w USA.

Kilku starszym Mielczanom podczas meczu zaszkliły się oczy – kiedy po raz ostatni można było zobaczyć w jednej drużynie Bogusława Wyparłę i Mariusza Baranka?

Na mecz z odległego Stamford przyjechał Dariusz Pęgiel, były rozgrywający klubu z Mielca. W niedzielę był jeszcze kibicem, ale najprawdopodobniej ujrzymy Darka w biało-niebieskim trykocie juz podczas zimowego Memoriału im. Kazimierza Górskiego!


Powiedzieli po meczu

Adrian Kusek: - Klub’39 pragnie podziękować wszystkim piłkarzom i trenerom obu zespołów, kibicom, oraz polonijnym mediom za wkład włożony w organizację tej szlachetnej akcji. Szczególne podziękowania dla Bodzia Wyparły, oraz klubowicza i prezesa Stali Mielec NY, Artura Kurasiewicz, bez których organizacja tego meczu nie byłaby możliwa. Dziękujemy również kibicom z Mielca – od nich wszystko się zaczęło. Hej Stal!

Artur Kurasiewicz: - Przede wszystkim chciałem pogratulować Adrianowi Kuskowi wspaniałej inicjatywy. Osobiście do domu dziecka w Skopaniu mam pewien sentyment – będąc w liceum jeździliśmy tam z klasą wystawiać „jasełka”. Szczytny cel, do którego nikogo nie trzeba było namawiać, zawodnicy żyli tym meczem od dwóch tygodni. Reasumując – w niedzielne popołudnie nie dopisała pogoda, ale dopisali piłkarze i nade wszystko kibice!

Kibice pokazali serca!

Jak informuje pomysłodawca meczu charytatywnego, Adrian Kusek - zebrana kwota w zupełności wystarczy na zrealizowanie pełnej listy życzeń, którą przesłał dyrektor domu dziecka ze Skopania. Niektórzy kibice przeznaczali banknoty studolarowe i większe. Pierwszą część przesyłki (kurtki dla dziewczynek) zabrał do Polski Bogusław Wyparło, który wraz z uroczą małżonką wrócił wczoraj do Polski. Po meczu piłkarze i kibice tłumnie wypełnili gościnną salę w Johny’s Café, imprezując do późnych godzin wieczornych.Gole dla Stali Mielec NY: Lukasz Olszówka, Kestutis Mykolaitis, Mettin Copier, Piotr Dublicki, Waldemar, Pyryt, Grzegorz Czukiewski

Gole dla K’39: Patryk Majkut x 2, Jurek Jankowicz x 2, Aleksander MarekSkład Stali Mielec NY: Grzegorz Czukiewski, Łukasz Stankowski, Krzysztof Głowala, Mettin Copier, Piotr Dublicki, Łukasz Sowiński, Mirosław Pasternak, Paweł Basisty, Paweł Marczenia, Jacek Ławniczak, Kestutis Mykolaitis, Łukasz Olszówka, Waldemar PyrytSklad K’39: Bogusław Wyparło, Jakub Molek, Paweł Marek, Krzysztof Majkut, Adrian Kusek, Artur Kurasiewicz, Zbigniew Wójtowicz, Mariusz Barnak, Krzysztof Juszyński, Krzysztof Piwnik, Tomasz Piwnik, Łukasz Blachowicz, Dawid Saldyka, Jurek Jankowicz, Marcin Jajuga, Aleksander Marek, Patryk Majkut

Sędziował: Dariusz Cioczek

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: