NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork sport Wygrana z odwiecznym rywalem

Wygrana z odwiecznym rywalem

11.05.2013, godz. 02:00
Wygrana z odwiecznym rywalem
foto:

Starcie Polonii z Lindenhurst to bez dwóch zdań największy hit kolejki. Każda z drużyn ma aspiracje na mistrza, a zwycięstwo w meczu daje przewagę psychiczną w meczach play-off, do których obie drużyny zapewniły już sobie awans. Kibice oglądający to spotkanie nie mogli narzekać. Były ładne bramki, efektowne akcje po obu stronach i emocje.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze i to oni opanowali środek boiska. Ale im bliżej było bramki przeciwnika, tym większe pojawiały się problemy z dokładnością. A trzeba przyznać, że drużyna z Lindenhurst grała solidną i twardą obroną i nie pozwalała polonistom na dojście do klarownych sytuacji. Gospodarze wyszli jednak na prowadzenie po efektownym strzale z wolnego w wykonaniu Grzegorza Bajka, który z 20 metrów umieścił piłkę w okienku przeciwnika. To dodało animuszu polonistom. Następna akcja w wykonaniu Jacka Zyzańskiego i dokładne dogranie piłki do Wesleya Drelicha kończy się pewną główką i podwyższeniem wyniku na 2:0. Przeciwnicy w ostatniej minucie meczu zmniejszyli rozmiary porażki, ale nie zmienia to faktu, że Polonia była w tym meczu lepsza i wygrała zasłużenie.

POLONIA NY - Lindenhurst 2:1

Skład: Piotr Wiercioch - Wojtek Nowak, Krzysztof Głowala, Darek Zielonka, Sławek Dziubek - Krzysztof Słoma, Jarek Mieleszko, Mariusz Barnak, Jacek Zyzański - Marek Rakowski,Michał Siwiec. Wchodzili: Gregory Bajek, Wesley Drelich, Joseph Bajek, Darek Stefanowski

FC Icon w US Open Cup

Jak informowaliśmy w poprzednim wydaniu, amatorska drużyna prowadzona przez zawodnika Polonii Grzegorza Bajka awansowała do pierwszej rundy US Open Cup po efektownym zwycięstwie z Aegean Hawks FC z Virginii. Jej pierwszym przeciwnikiem będzie zawodowa drużyna Brooklyn Italians.

Wtorek 14 maja;

FC Icon - Brooklyn Italians

Floyd Bennet Field (Aviator Field), 8 pm

NASTĘPNE MECZE POLONII NY

Niedziela, 12 maja

Locust Valley over 40 - Polonia NY over 40

Locust Valley High School, 9 am

Manhattan Celtics rezerwy - Polonia NY rezerwy

Pier 5 Brooklym, 12 pm

Manhattan Celtics - Polonia NY

Pier 5 Brooklym, 2 pm

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: