Urodzinowe sukcesy na parkiecie i na boisku

2014-11-22 20:51

W ubiegły weekend wszystkie drogi prowadziły do Jericho Terrace na Long Island. 50. urodziny zasłużonego piłkarza Polonii NY Jarka Mieleszko świętowało ponad 100 osób z metropolii nowojorskiej, w tym koledzy z boiska. Wszyscy bardzo dobrze się bawili, zarówno młodsi (open) jak i starsi (over 40). Było śpiewane sto lat dla jubilata, były tańce i muzyka, a także tort lodowy wielkości małego fiata oraz dużo innych atrakcji. Po uroczystej imprezie wszyscy piłkarze Polonii NY szybko rozjechali się do domu, bo już rano o godz. 10 w komplecie stawili się na meczu.

Polonia NY – Yorktown   1-0 (1-0)

Pierwsze 15 minut kolejnego spotkania w Pucharze Stanowym to przewaga gości, którzy ostro zaatakowali Polonistów i byli bliscy zdobycie bramki. Jednak bramkarz Damian Skiba wyszedł z tych sytuacji obronną ręką.

Pierwszą składną akcję biało-czerwoni przeprowadzili w 20. minucie. Damian Janicki zagrał do dobrze ustawionego Radka Kucharskiego, a ten mocno uderzył z prawej nogi, jednak strzał zablokował obrońca gości.

W 28. minucie lewą stroną ładnie podciągnął Mihailo, który wyłożył piłkę na pole karne do nadbiegającego Radka Kucharskiego. Ten ostatni został sfaulowany na wysokości 8 metrów i sędzia bez zastanowienia pokazał na wapno, a pewnym egzekutorem rzutu karnego to okazał się sam poszkodowany.

Od tej pory Poloniści przejęli inicjatywę na boisku. Dobrych sytuacji nie wykorzystali kolejno Marcin Dziewulski i Damian Janicki. Druga połowa to już całkowita dominacja piłkarzy z Nowego Jorku. Wprowadzony w drugiej połowie Marcin Kułak miał aż 3 dogodne sytuacje, ale niestety nic nie wpadło do bramki. Kolejne szanse mieli także Mihailo, Jagodziński, Kucharski i Dziewulski. Wynik 1-0 to najmniejszy wymiar kary dla pierwszo ligowego zespołu z Westchester.

Bramki: Radosław Kucharski

Skład Polonii NY: Damian Skiba, Łukasz Bieleń, Djonna Dorouwa, Bartek Malinowski, Waldemar Wolski, Rafał Stefek, Hermann Momo, Damian Janicki, Marcin Dziewulski, Mihailo Pavlision, Radosław Kucharski; Wchodzili: Tomasz Groch, Eugen Mociornita, Marcin Kułak, Łukasz Jagodziński

Polonia NY Over 40 – Baldwin    6-0 (4-0)

To, co nie udało się pierwszej drużynie, udało się panom po 40-ce.  Jak widać po wyniku, Oldboje mieli już dobrą rozgrzewkę na urodzinach.

Worek z bramkami otworzył Marek Rakowski strzelając w tym meczu hat-tricka. Drugie trafienie uzyskał Jacek Zyzanski, a potem dwukrotnie na listę strzelców wpisał się wspomniany już Rakowski. Pierwsza polowa skończyła się wynikiem 4-0 dla Polonistów. Druga połowa to kilka bardzo ładnych akcji w wykonaniu Polaków i kolejne gole.

W 61. minucie Krzysztof Głowala uderzył silnie z 25 metrów, ale bramkarz cudem wybił piłkę na aut. W 66. minucie Michał Siwiec dobrze dograł z rzutu rożnego do Gustavo i jest 5-0.

W 78. minucie znowu rzut rożny, tyle że z drugiej strony boiska. Piłkę ustawił Jacek Golish i po jego wrzucie piłka bezpośrednio powędrowała do bramki rywala. Po meczu trener Mariusz Barnak pochwalił wszystkich zawodników za pełne zaangażowanie i dobry futbol. Oczywiście wszystkie bramki zostały zadedykowane jubilatowi.

Warto odnotować także, że był to również ostatni mecz trenera drużyny open, Grzegorza Wędzyńskiego, który wrócił do Polski.

Bramki: Marek Rakowski 3x, Gustavo Leon, Jacek Golish, Jacek Zyzanski

Skład Polonii NY: Tadeusz Sarzynski, Sławomir Dziubek, Krzysztof Głowala, Dariusz Zielonka, Dariusz Sęk, Jarosław Mieleszko, Grzegorz Wędzyński, Gustavo Leon, Jacek Zyzanski, Michał Siwiec, Marek Rakowski; Wchodzili: Jacek Golish, Dariusz Stefanowski, Krzysztof Słoma, Franek Demek, Roman Dziewulski

Następne mecze zostaną rozegrane przeciwko Japończykom w McCarren Park na Greenpoincie w niedzielę 23 listopada. Pierwsza drużyna zagra o 10 AM, a rezerwy o godz. 8 AM. Wszystkich serdecznie zapraszamy!