NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork sport Tradycja trwa!

Tradycja trwa!

01.02.2014, godz. 02:00
Tradycja trwa
foto:

Tradycją jest, że pod koniec lutego najlepsi polscy golfiści amatorzy spotykają się na ciepłej Florydzie. Tak też będzie w tym roku... W dniach 26 lutego - 1 marca w Fountains Country Club w West Palm Beach odbędzie się turniej Polonia Open by Żywiec. To już 14. edycja tego popularnego turnieju. Od 5 lat impreza ma rangę Polonijnych Mistrzostw Świata pod patronatem przewodniczącego Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą Senatu Rzeczypospolitej Polskiej.

Tradycją turnieju jest też to, że co roku jego organizator Polish American Golf Association (PAGA) zaprasza gościa specjalnego. Przed rokiem Polonia Open by Żywiec gościła nawet trzech celebrytów. Ich nazwiska zna cała Polska: byłego znakomitego piłkarza, a obecnie prezesa PZPN Zbigniewa Bońka (57 l.), świetnego niegdyś hokeistę Mariusza Czerkawskiego (41 l.) i jednego z najlepszych bramkarzy świata Jerzego Dudka (40 l.).

Ta trójka nie przyjechała na Florydę tylko się opalać... Chcieli walczyć o jak najlepsze lokaty. I walczyli. Czerkawski i Dudek byli nawet przez chwilę wymieniani w gronie zawodników aspirujących do zwycięstwa.

Tak się im spodobało na naszym turnieju, że postanowili wrócić. A Dudek i Czerkawski obiecują, że tym razem staną na "pudle". Mariusz, aby się znaleźć w West Palm Beach, będzie musiał rozwiązać pewne problemy logistyczne. A to dlatego, że będzie pracować jako komentator telewizyjny na olimpiadzie w Soczi. Olimpiada się kończy, a zaczyna Polonia Open... Czerkawski nie będzie miał więc nawet czasu się przebrać. Mamy nadzieję, że się uda i Mariusz powalczy w Fountains Country Club.

Obrońcą tytułu jest były mistrz Polski amatorów Aleksander Kleszcz (26 l.), który zaszokował spokojem i metodycznym sposobem gry. Te cechy pomagają mu również w biznesie... W Bielsku-Białej rozwija firmę opracowującą aplikacje na smartfony.

Wśród pań wygrała Izabela Sander, którą ktoś nazwał "rakietową dziewczyną". Iza nie tylko świetnie gra w golfa, ale odnosi sukcesy jako inżynier w wielkiej i sławnej firmie Boeing.

Ale Polonia Open to nie tylko sławne nazwiska, to przede wszystkim anonimowi gracze, którzy przyjeżdżają do West Palm Beach, bo po prostu kochają ten sport i cieszą się, gdy poprawią wynik z poprzedniego roku. Weźmy dla przykładu takiego Stasia Gibka z Connecticut. Każdego dnia zakłada inny strój (retro golf), ale zawsze w naszych barwach narodowych. Prawdziwy ambasador Polski... Albo Krzysio Materna. Ileż on papierosów wypala podczas rundy! Chcąc jak najlepiej wypaść, stresuje się bardziej niż gdy występuje na scenie!

A na koniec kilka informacji technicznych. Główny turniej zostanie rozegrany na polach: South Course i West Course. Zawodnicy będą klasyfikowani w systemie gross oraz handicapowym net, pozwalającym na współzawodnictwo graczy o różnym stopniu zaawansowania.

Start jak zwykle według przydzielonych "tee times". Organizatorzy mają nadzieję, że tak jak w roku 2013 nie będzie tzw. CUT i wszyscy zawodnicy zagrają w rundzie finałowej. Zwycięzcy turnieju w kategoriach Open, Net i w kategorii Mid-Amateur otrzymają tradycyjnie - oprócz nagród - prestiżowe marynarki Mistrzów Świata Polonii.

Wszelkie pytania dotyczące turnieju golfowego prosimy kierować na e-mail: info@PoloniaOpen.com lub tel.: 718-389-8536 albo +48-22-398-2757

autor: Marek Skowroński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: