NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork sport Stal Mielec NY wróciła do pierwszej Ligi Cosmopolitan!

Stal Mielec NY wróciła do pierwszej Ligi Cosmopolitan!

22.06.2013, godz. 02:00
Stal Mielec NY wróciła do pierwszej Ligi Cosmopolitan!
foto:

Ale powrót nie był łatwy. Wraz z rozpoczęciem rundy jesiennej w drużynie doszło do kadrowego trzęsienia ziemi - bo Stal Mielec postawił na młodzież. Początki były trudne, przebudowywany zespół w pierwszych pięciu meczach zanotował trzy porażki, remis i tylko jedno zwycięstwo, okupując dolne rejony tabeli.

Tylko najwięksi optymiści wierzyli wówczas w awans, który stał się faktem po znakomitym finiszu - w ostatnich jedenastu meczach biało-niebiescy zanotowali dziewięć zwycięstw i dwa remisy. Strzelili rywalom 36 goli, tracąc jedynie 8. W wyścigu o miejsce premiowane awansem pewnie pokonali swoich bezpośrednich adwersarzy, pokonując drużynę NY Ukrainians 3:1 i zespół Shamrock 5:1.

Awans do pierwszej ligi to niejedyne osiągnięcie Stali Mielec NY w tym roku. Sygnałem, że runda wiosenna może być wystrzałowa, były silnie obsadzone zimowe turnieje halowe, w których drużyna Stali Mielec NY dwukrotnie awansowała do finału. Stalowcy zajęli drugie miejsce w Memoriale Kazimierza Górskiego oraz drugie miejsce w halowych mistrzostwach Ligi Cosmopolitan. Drużyna Over-30 triumfowała zaś w Memoriale Kazimierza Górskiego.

Sukces ma wielu ojców, ale największe słowa uznania należą się szkoleniowcowi biało-niebieskich, Mirosławowi Pasternakowi. Były gracz Górnika Wałbrzych jest szkoleniowcem Stali Mielec NY już osiem lat. To już jego drugi awans ze Stalą Mielec NY do pierwszej ligi, poprzedniego dokonał w sezonie 2005-2006.

Najbardziej znanym zawodnikiem Stali Mielec NY jest Kestutis Mykolaitis, były piłkarz kadry Litwy, autor 10 goli i 15 asyst w sezonie. W Stali Mielec NY znajdziemy też kilku byłych lub aktualnych reprezentantów Cosmos Copa NY: Marcina Czerwińskiego, Tomasza Grocha, Marcina Jaworka, Jacka Lawniczaka, Damiana Wylaza i Sławomira Balona.

autor: Artur Kurasiewicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: