NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork sport Ruszyła Cosmopolitan Soccer League. Gwardia gromi Rosjan na inauguracje sezonu!

Ruszyła Cosmopolitan Soccer League. Gwardia gromi Rosjan na inauguracje sezonu!

13.09.2014, godz. 17:29
Cosmopolitan Soccer League
foto:

7 września zainaugurowano sezon 2014/15 najstarszej amatorskiej ligi piłkarskiej Cosmopolitan Soccer League. Zespół Gwardii New York przygotował się dobrze do rozgrywek i dokonał kilku wzmocnień. To zaprocentowało już w pierwszym meczu – Gwardziści rozgromili Dynamo SC 12:3!


Drużyna pozyskała nowych piłkarzy, takich jak : Bartłomiej Kamionka (pomocnik), Mateusz Kasza (obrońca), Marcin Kasza (obrońca/pomocnik), Piotr Silski (napastnik), Daniel Szymański (pomocnik) oraz Grzegorz Fryc (bramkarz).

Swój pierwszy ligowy mecz nowojorska Gwardia zagrała u siebie - na boisku Bushwick Inlet Park, a jej przeciwnikiem było dobrze znane z poprzedniego sezonu Dynamo SC, czyli drużyna w głównej mierze składająca się z zawodników rosyjskich.

Gwardziści po udanym sezonie 2013/14 (mistrzostwo ligi) nie zamierzali zwalniać tempa i głodni kolejnych sukcesów zdołali strzelić Rosjanom aż 12 bramek, tracąc przy tym tylko 3.

Po słabym początku spotkania gwardziści wzięli się w garść i zaczęli strzelać bramki jak na zawołanie. Ale tak naprawdę nie chodzi o wynik, ale też o styl gry ekipy trenera Marka Jakubowskiego, który zdecydował się w kolejnym już sezonie poprowadzić polską drużynę. Do jednego artysty Konrada Sobotki (w niedzielę 4 bramki i 3 asysty) próbowali dostroić się i inni gracze. Widać było swobodę i pewność w grze, a kwintesencją ofensywnego stylu gry była zarówno bramka Bartłomieja Stolarczyka po dośrodkowaniu Sobotki, jak i pięknej urody uderzenie Marcina Januszko z dystansu w samo okienko bramki przeciwnika.

Gospodarze zgodnie z oczekiwaniami starali się atakować i zdecydowanie dominowali na boisku w obu częściach spotkania. Z nowych zawodników debiut zaliczył tylko Mateusz Kasza, który świetnie zastąpił  na lewej obronie kontuzjowanego Piotrka Brzezińskiego.

Gwardia po pierwszej kolejce objęła pozycje lidera w swojej dywizji. Teraz przed gwardzistami kolejne spotkanie na własnym boisku (Bushwick Inlet Park) już w przyszłą niedzielę (9/14/2014) o godzinie 4pm. Rywalami Polaków będzie zespół Mr Dennehey.

M.Ż, Piotr Brzeziński


FC Gwardia - Dynamo SC 12 : 3

Bramki : 4x Konrad Sobotka, 4x Marcin Januszko, 2x Maciej Kuczerski, 1x Bartłomiej Stolarczyk, 1x Wojciech Targonski


Skład Gwardii: Krzysztof Hejzyk, Przemysław Mazur, Mateusz Tancula, Mateusz Kasza, Wojciech Targonski, Marcin  Januszko, Bartłomiej Stolarczyk, Mateusz Chlost, Marcin Zbylut, Konrad Sobotka, Maciej Kuczerski

rezerwowi : Marcin Byra, Marcin Górski

trener : Marek Jakubowski

Na zdjęciu grupowym: (stoją od lewej) trener Marek Jakubowski, Mateusz Chlost, Mateusz Owen Tancula, Mateusz Kasza, Marcin Zbylut, Bartłomiej Stolarczyk, Marcin Jano Januszko, Francuz, Darkos (na dole od lewej) Konrad Sobotka, Wojciech Targonski, Piotr Sąsiad Brzeziński, Kubuś, Marcin Byra oraz Marcin Górski

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: