NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork sport Rezerwy w finale D'Arpino Cup

Rezerwy w finale D'Arpino Cup

27.04.2013, godz. 02:00
sport polonia
foto:

Stracony sezon i porażki w lidze Cosmopolitan poloniści zrekompensowali sobie zwycięstwem w półfinale pucharu stanu z drużyną z Yonkers. Podopieczni Waldemara Podbielskiego przystąpili do meczu bardzo skoncentrowani, zdając sobie sprawę, że stanęli przed ogromną szansą osiągnięcia historycznego sukcesu.

Wysoka stawka meczu wprowadziła dużo nerwowości na jego początku w poczynaniach obu drużyn. Pierwsi uspokoili grę gospodarze, po zespołowej akcji wyszli na prowadzenie, nie bez winy bloku defensywnego Polonii.

W miarę upływu czasu goście się rozkręcili i zaczęli kontrolować środek boiska. Po wskazówkach trenera w przerwie poloniści jeszcze bardziej podkręcili tempo i efektem tego było wyrównanie stanu meczu po strzale Łukasza Sowińskiego.

Akcje polonistów po bramce nabrały tempa, grali konsekwentnie, nieszablonowo i z każdą minutą coraz lepiej. To przyniosło efekt i strzelona bramka przez Ucilitz Tunc pod koniec meczu dała awans rezerwom do finału pucharu, gdzie zmierzą się z drużyną Barnstown Rovers.

- Chciałbym podziękować wszystkim chłopakom i wyróżnić cały zespół za zaangażowanie, wiarę w zwycięstwo i walkę na całym boisku z tak wymagającym przeciwnikiem. Również chciałbym podziękować wiernemu kibicowi Ryszardowi Chrabczakowi, który wspierał nas w tym meczu - mówił trener Podbielski.

LANSDOWNE BHOYS - POLONIA NY 1:2

Skład rezerw: Łukasz Stankowski, Eugene Macionita, Łukasz Bieleń, Marcin Marek, Grzegorz Szerszeń, Łukasz Sowiński, Marcin Pachowicz, Rafał Stefek, Marcin Podbielski, Konrad Suszek. Wchodzili: Eric Dalski, Ucilitz Tunc.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: