NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork sport Pucharowe zwycięstwo

Pucharowe zwycięstwo

26.10.2013, godz. 02:00
sport polonijny

W pierwszej rundzie Pucharu Stanowego Strumpf Cup 2013 drużyna polonijna Gwardia NY prowadzona od początku sezonu przez trenera Marka Jakubowskiego zagrała na wyjeździe z greckim Leros. Mecz odbył się na boisku Martin Van Buren High School 20 października o godzinie 12 pm. Gwardia New York pewnie pokonała Greków 4:1, więc był to udany debiut szkoleniowca w rozgrywkach pucharowych.

Drużyna Gwardii świetnie rozpoczęła spotkanie, przeprowadzając szybką akcję ofensywną lewą stroną boiska, zakończoną dośrodkowaniem Marcina Trzaski wprost na głowę Roberta Deca, który bez większych problemów pokonał bramkarza rywali i już w 4 minucie Polacy mogli się cieszyć z prowadzenia. W 14. minucie świetnie urwał się greckim obrońcom Marcin Januszko, a następnie dośrodkował piłkę do Patryka Jarosza, który jednak zmarnował sytuację strzelecką. 10 minut później wspomniany już Patryk Jarosz spróbował prostopadłego podania do wychodzącego na wolne pole Konrada Sobotki, ale tego ostatniego uprzedził bramkarz Greków. Gwardia nie dawała pograć w piłkę przeciwnikom, stosując wysoki pressing, który wcześniej czy później musiał zaowocować kolejnymi bramkami. W 28. minucie spotkania Marcin Januszko próbował zaskoczyć bramkarza z dystansu, ten jednak zdołał obronić silny strzał Polaka, wybijając piłkę tuż pod nogi Konrada Sobotki, który w zamieszaniu z obrońcami podwyższył wynik meczu na 2:0. W drugiej połowie spotkania strzelec drugiej bramki został ukarany przez sędziego żółtą kartką za próbę wymuszenia rzutu karnego. W 67. minucie spotkania Bartłomiej Stolarczyk "rzucił" świetną piłkę na wolne pole, do której dopadł szybki Konrad Sobotka. Jego podanie do wbiegającego Marcina Januszko uprzedził obrońca, który próbując na wślizgu wybić piłkę, wpakował ją do swojej bramki. 3:0 dla Gwardii. W 75. minucie meczu błąd popełnił bramkarz Gwardii i przeciwnicy uzyskali honorowe trafienie. Po stracie bramki trener Marek Jakubowski dokonał zmiany i za ofensywnego Konrada wstawił na boisko obrońcę Marcina Mokrzyckiego. Tuż przed gwizdkiem sędziego, który miał już zakończyć spotkanie, Wojtek Targoński zagrał piłkę ze środka pola na prawą stronę boiska do Roberta Deca. Zawodnik Gwardii popisał się szybkim rajdem i zdołał dośrodkować do Patryka Jarosza, który bez problemów ustalił wynik meczu na 4:1. Ten wynik oznacza, że Gwardia New York zagra w drugiej rundzie Pucharu Stanowego. Zanim to jednak nastąpi, już w najbliższym meczu ligowym Gwardziści zmierzą się na własnym boisku (Bushwick Inlet Park) z zespołem FC Bravehearts. Spotkanie odbędzie się w najbliższą niedzielę 27 października o godzinie 4 pm. Wszystkich kibiców i znajomych serdecznie zapraszamy na kolejne mecze!