NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork sport Polonia, czyli wielkie strzelanie! New Amsterdam United – Polonia NY 2-7 (0-2)

Polonia, czyli wielkie strzelanie! New Amsterdam United – Polonia NY 2-7 (0-2)

01.11.2014, godz. 15:18
sport polonijny
foto:

Sport polonijny

Bardzo dobry mecz rozegrali biało-czerwoni z drużyną holenderską, New Amsterdam United!

Wielkie strzelanie rozpoczął bardzo aktywny w tym meczu Marcin Dziewulski przyjął bardzo sprytne podanie od Rafała Stefka, zakręcił kilku obrońców gospodarzy celnie i podał do wychodzącego na czysta pozycję Radka Kucharskiego, a ten nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Kilka minut później, ten sam Dziewulski podał do dobrze ustawionego Jagodzińskiego, który strzelił na 2-0.

W przerwie meczu, trener Grzegorz Wędzyński, pochwalił chłopaków za ambitną grę i wynik, ale stwierdził, że to nie koniec meczu i powinniśmy ten mecz wygrać wyżej. W drugiej połowie Poloniści zagrali koncertowo i skutecznie.

Już na samym początku Kucharski zdecydował się na indywidualny rajd z połowy boiska i uderzając z około 25 metrów nie dał żadnych szans bramkarzowi gospodarzy. W 55. minucie Innocent Ama Yapi wchodząc sam na sam z bramkarzem został sfaulowany w polu karnym. Jedenastkę pewnie wykorzystał Radek Kucharski. W 67. minucie idealne podanie od Jagodzińskiego otrzymał Łukasz Bieleń, który z około 28 metrów strzelił z lewą nogą nie dając żadnych szans bramkarzowi. W 70. minucie Jagodziński zagrał do Kucharskiego, który strzelił już 4-tą swoją bramkę w tym meczu.

Kolejną bardzo ładną akcje przeprowadzili poloniści w 76. minucie. Rozgrywający dobre zawody Janicki celnie zagrał do Jagodzińskiego, a ten w idealny sposób wyłożył piłkę nadbiegającemu obrońcy Łukaszowi Poduszczakowi, który uzyskał siódme trafienie w tym meczu. Gospodarze odpowiedzieli tylko dwoma trafieniami i Poloniści mogli cieszyć się z wysokiego trafienia. Bardzo cieszy powrót do drużyny Łukasza Bielenia, który bardzo pomógł uporządkować defensywę Polonistów sam wpisując się na listę strzelców.

Po meczu bramkarz holendrów podszedł do prezesa Michała Siwca i dziękując za dobre widowisko stwierdził, że wydawało mu się jakby był na meczu Ligi Angielskiej.

Bramki: Radosław Kucharski 4x, Łukasz Jagodziński, Łukasz Bieleń, Łukasz Poduszczak

Skład Polonii: Dawid Ditrich, Łukasz Poduszczak, Łukasz Bieleń, Bartek Malinowski, Waldemar Wolski, Rafał Stefek, Marcin Dziewulski, Damian Janicki, Łukasz Jagodziński, Hermann Momo, Mihailo Pavilision, Innocent Ama Yapi, Radosław Kucharski

Udany debiut grającego trenera!

New Amsterdam United Reserve – Polonia NY Reserve 4-6 (0-3)

Pod nieobecność trenerów Wędzyńskiego i Podbielskiego, ster w tym meczu przejął grający trener Marcin Kułak. Jak na debiut wypadł zaskakująco dobrze.

Poloniści grając w 10 (nie dojechało kilku zawodników), zaprezentowali dobry futbol. Po pierwszej połowie prowadzili 3-0. Druga polowa zaczęła się trochę gorzej. Gospodarze wyrównali na 3-3, a nawet prowadzili 4-3. Końcówka jednak należała już do biało- czerwonych, którzy ostatecznie wygrali 6-4.

Pulą bramek podzielili się Gary Rosales, Marcin Kułak, Konrad Suszek oraz Jonathan Leon.


Bramki: Gary Rosales 2x, Marcin Kułak 2x, Konrad Suszek, Jonathan Leon

Skład: Damian Skiba, Piotr Wiercioch, Łukasz Legierski, Eric Dalski, Eugen Mociornita, Marcin Kułak, Kevin Beteta, Jonathan Leon, Gary Rosales, Mauricio Aguilera, Suszek Konrad


Pewne zwycięstwo polonijnych seniorów

Polonia NY Over 40 – Astoria 2-0 (0-0)

Trzeci mecz rozegrali oldboje. Pierwsza połowa to ciągle ataki ze strony polonistów, jednak bez rezultatu. Dobrych okazji nie wykorzystali Wędzyński, Rakowski, Mieleszko, Żeżański. W przerwie meczu trener Barnak udzielił kilku instrukcji i obraz gry uległ pozytywnej zmianie.

W 49. minucie rzut karny dla Polonistów. Pewnym egzekutorem okazał się Jarek Mieleszko. Druga bramka wpadła po indywidualnej akcji Grzegorza Wędzyńskiego, który wymanewrował trzech obrońców i zagrał do dobrze ustawionego Dariusza Stefanowskiego, a ten zamienił to na bramkę.

Poloniści mogli ten mecz wygrać dużo wyżej, ale zabrakło skuteczności. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Jacek Żeżański, który był autorem kilku efektownych podań.

Bramki: Jarek Mieleszko, Dariusz Stefanowski

Skład: Tadeusz Sarzyński, Wojtek Nowak, Sławomir Dziubek, Gustavo Leon, Jarosław Mieleszko, Grzegorz Wędzyński, Henryk Chwalka, Dariusz Zielonka, Jacek Golish, Marek Rakowski, Jacek Zyzanski; wchodzili Michał Siwiec, Dariusz Stefanowski


Pucharowa niedziela Polonii NY

Również tydzień wcześniej swoje mecze rozegrały wszystkie trzy drużyny Polonii NY.

Piłkarze pierwszej drużyny od samego początku narzucili przeciwnikowi - Hudson Valley S.C. - swój styl gry. W 20 minucie bardzo aktywny w tym meczu Janicki „podciągnął” prawa strona boiska i jego dośrodkowanie do dobrze ustawionego Jagodzińskiego w pięknym stylu zostało zamienione na bramkę. 1-0 dla Polaków i dalszy napór Polonistów. W 29. minucie dobrze ustawiony na lewej stronie Mathias Jorge jeszcze lepiej dograł do Radosława Kucharskiego i ten precyzyjnym strzałem podwyższył na 2-0. Goście w ostatnich minutach pierwszej polowy strzelili kontaktowa bramkę. W przerwie meczu trener Wędzyński nie kryl zadowolenia z wyniku, ale udzielił też mocnej reprymendy zawodnikom, pamiętając o tym, co stało się w meczu z NYPD. Na rezultat nie trzeba było długo czekać. W 70 minucie aktywny Kucharski będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości nie dał temu ostatniemu żadnych szans.

W tym meczu Poloniści mogli jeszcze strzelić 2-3 bramki, ale zabrakło troszeczkę skuteczności.

Mniej szczęścia mieli rezerwiści, którzy ulegli drużynie Glen Cove S.C. 4-1 (4-0)

Gra rezerwistów to dużo błędów w obronie i brak kolektywu. Wykorzystali to gospodarze strzelając Polonistom 4 bramki.

Prawdziwy pogrom zgotowała za to swoim przeciwnikom- Polonez Glen Cove - Polonia NY Over 40. Poloniści nie dali żadnych szans kolegom strzelając aż 9 bramek! Strzelcy bramek to: Marek Rakowski 3x, Michał Siwiec 2x, Grzegorz Wędzyński 1x, Jacek Golisz 1x, Jacek Zyzanski 1x, Gustavo Leon 1x

Następny mecz Polonii NY odbędzie się w niedzielę 2 listopada na wyjeździe. Pierwsza drużyna zagra przeciwko Manhattan Kickers o godz. 11:00AM, a rezerwy o godz. 9:00AM. Mecz zostanie rozegrany w East River Park Field D, który znajduje się przy FDR Drive & Grand Street na Manhattanie.

Z kolei oldboje zagrają przeciwko Baldwin w McCarren Park na Greenpoincie o godz. 9:00AM.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: