Pierwsze zwycięstwo ligowe

2012-11-30 20:44

POLONIA NY - HOBOKEN 1912 4:0 (2:0)Mimo chłodu, w niedzielne popołudnie Poloniści schodzili z boiska w dobrych nastrojach, po zasłużonym pierwszym zwycięstwie ligowym w tym sezonie.

Drużyna prowadzona przez Marka Rakowskiego od pierwszych minut meczu grała bardziej dojrzałą i mądrzejsza piłkę. Bardzo dobra gra linii pomocy i niezastąpiony Kevin Garcia, który dzielił i rządził, wspierana przez pewnie interweniującego w obronie Jasona Gorskiego, jak również silny fizycznie i szybki w ataku Keit Booba byli nie do zatrzymania przez przeciwnika.

Pressing i agresywna gra na całym boisku przyniosły efekty w postaci bramek strzelonych przez Keita Boobę (2), Jasona Gorskiego i Kevina Garcię.

- Był to najsłabszy przeciwnik z jakim graliśmy do tej pory. Dobra gra całego zespołu i pewne zwycięstwo na pewno wpłynie mobilizująco i da więcej wiary w zwycięstwo chłopakom przed następnymi meczami ligowymi – powiedział trener Marek Rakowski.

Skład: David Ditrich - Waldemar Wolski, Grzegorz Szerszeń, Jason Gorskie, Łukasz Bielen - Kevin Garcia,

Rafał Stefek, Marcin Kulak, Radek Kucharski - Marcin Dziewulski (Rafał Czerniawski), Keita Booba (Mariusz Kulesza)

Wygrana minimalnym nakładem sił
POLONIA NY over 40 - LONG ISLAND GEALS over40 5:3 (4:1)

Drużyna oldbojów nie rozegrała najlepszego meczu w sezonie, ale wystarczyło to na pewne pokonanie przeciwników z Lynbrook.

Pierwsze minuty meczu to dwie groźne akcje gości, gdzie raz Krzysztof Głowala, a następnym razem Tadeusz Sarzyński, chronią Polonistów przed utrata bramki. Zaskoczeni gospodarze po paru uwagach i korekcie w ustawieniu dochodzą do głosu i opanowują środek boiska. Pierwsza bramkę strzela głowa Wesley Drelich, drugą - również głową Jacek Zyzański po dobrze rozegranym rzucie rożnym. Przeciwnik jeszcze łapie kontakt bramkowy, ale Gregory Bajek, po pewnie wykonanym rzucie karnym, a później Mariusz Barnak, po rozegraniu piłkarskiej klepki z Markiem Rakowskim, ustalają wynik do pierwszej polowy.

Trochę nonszalancka gra i dekoncentracja w obronie w drugiej połowie przyczynia się do straty dwóch bramek i ambitnie grający zawodnicy gości czują szanse wywiezienia remisu. Szybko ich nadzieje ostudza Wesley Drelich, który zdobywa swoją drugą, a piątą dla całej drużyny bramkę w tym meczu.

Skład: Tadeusz Sarzyński - Joseph Bajek, Krzysztof Głowala, Dariusz Zielonka, Dariusz Sek - Jacek Zyzański, Mariusz Barnak, Gregory Bajek, Krzysztof Słoma - Marek Rakowski, Wesley Drelich. Wchodzili: Wojtek Nowak, Dariusz Stefanowski, Henryk Chwalka