NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork sport Piątka do zera i Gwardia żegna...

Piątka do zera i Gwardia żegna...

16.11.2013, godz. 02:00
sport polonijny

10 listopada odbyła się druga runda Pucharu Stanowego, w której wzięła udział m.in. drużyna nowojorskiej Gwardii New York. Polacy podejmowali zespół Ridgewood Romac, w którym większość zawodników jest pochodzenia rumuńskiego.

Już od pierwszych minut na boisku Bushwick Inlet Park przy Kent Ave. i North 10th Street widzieliśmy zespół, który po prostu chce wygrać! Nie minęło bowiem jeszcze 15 minut spotkania, a już silnym i celnym strzałem zza pola karnego popisał się Marcin Januszko. Bramkarz próbował obronić strzał naszego napastnika, lecz uderzenie okazało się zbyt silne i piłka znalazła się w siatce. 1:0 dla Gwardii. Po 10 minutach od uzyskania prowadzenia przez drużynę polonijną, świetną piłkę na wolne pole zagrał Wojciech Targoński. Dobiegł Konrad Sobotka, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie pomylił się i pewnym strzałem podwyższył wynik spotkania na 2:0. Chwilę później świetną dwójkową akcją przeprowadzili Bartłomiej Stolarczyk z Marcinem Januszko - po wymianie kilku podań między sobą Marcin zdobywa kolejna bramkę dla Gwardii i mamy 3:0. Do końca pierwszej połowy gwardziści dominowali na boisku, agresywnie odbierając piłkę przeciwnikom na ich połowie. W przerwie meczu trener Marek Jakubowski nie musiał zbytnio motywować swoich podopiecznych, którzy za cel postawili sobie kontrolowanie reszty spotkania i nie popełnienie błędu, na który czekali rywale. Zadania, jakie sobie postawili polscy piłkarze, zostały w pełni zrealizowane, mało tego Gwardii udało się jeszcze strzelić dwie bramki i zakończyć całe spotkanie zasłużoną wygraną 5:0. Obie bramki zdobyte w drugiej połowie strzelił nasz prawy pomocnik Mateusz Chlost, który dołączył do naszej drużyny dopiero w tym sezonie, a już może się pochwalić czterema golami w lidze i dwoma trafieniami w Pucharze Stanowym. Zatem podsumowując pierwszą i drugą rundę nowojorskiego Pucharu - świetny start w rozgrywkach jest faktem, jednak zespół poznaje się nie po tym nie jak zaczyna, ale jak kończy! - Musimy jak najszybciej zapomnieć o tym spotkaniu i skupić się na dwóch ostatnich kolejkach ligowych w rundzie jesiennej, które mogą okazać się kluczowe dla naszej pozycji w tabeli. Celem jest przede wszystkim zwycięstwo w lidze, co nie znaczy, że będziemy oszczędzać siły i podstawowych zawodników w spotkaniach pucharowych - powiedział manager drużyny Piotr Brzeziński.

Skład:

Krzysztof Hejzyk, Mateusz Tancula, Wojciech Targoński, Marcin Trzaska, Piotr Brzeziński, Bartłomiej Stolarczyk, Marcin Januszko, Robert Dec, Mateusz Chlost, Arkadiusz Witek, Marcin Mokrzycki.

Rezerwowi: Konrad Sobotka, Marcin Byra.

Trener: Marek Jakubowski

Bramki w meczu z Ridgewood Romac: Mateusz Chlost x2, Marcin Januszko x2, Konrad Sobotka.

Asysty: Bartłomiej Stolarczyk x2, Wojciech Targoński, Marcin Januszko, Marcin Trzaska.

Żółte kartki: Marcin Byra, Marcin Januszko, Marcin Mokrzycki.