NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork sport Niemcy pokonani na Manhattanie. Manhattan Kickers – Polonia NY 0-1 (0-1)

Niemcy pokonani na Manhattanie. Manhattan Kickers – Polonia NY 0-1 (0-1)

08.11.2014, godz. 00:00
Soccer Game, piłka nożna, sport,
foto:

Przy bardzo silnym wietrze i niskiej temperaturze biało - czerwoni rozegrali trudny mecz z dawno niepokonaną przez Polonistów drużyną Manhattan Kickers.

Pierwszą połowę Polacy grali z wiatrem i udało im się uzyskać dużą przewagę nad przeciwnikiem. Dwie dogodne sytuacje miał Radosław Kucharski, ale niestety tym razem zabrakło skuteczności. Dobry mecz rozgrywał Mihailo Pavlision, który przy odrobinie szczęścia mógł również wpisać się na listę strzelców – niestety, tak się nie stało. Polonia atakowała lewą stroną, ale przez większą część pierwszej połowy bez rezultatu.

Dopiero w 39. minucie Damian Janicki dostał prostopadłe podanie od Łukasza Bielenia, podciągnął prawą stroną do pola karnego, „złamał” obrońcę i z lewej nogi celnie dośrodkował do dobrze ustawionego w polu karnym Łukasza Jagodzińskiego. Ten nie zastanawiając się długo oddał precyzyjny strzał uzyskując jak się okazało jedyną w tym meczu bramkę.

Druga połowa to wyrównana gra obu zespołów. Tak Kickersi jak i Poloniści mieli kilka dogodnych sytuacji, ale gole już nie padły na co wpływ miała z pewnością również pogoda.  Po meczu trener Grzegorz Wędzyński nie krył zadowolenia ze zdobycia trzech, cennych punktów.

Bramki: Łukasz Jagodziński - 39 minuta

Skład Poloni NY: Dawid Ditrich, Łukasz Poduszczak, Łukasz Bieleń, Bartek Malinowski, Waldemar Wolski (Djonna Dorouwa), Rafał Stefek, Marcin Dziewulski (Marcin Kułak), Damian Janicki (Hermann Momo), Mihailo Pavlision (Innocent Ama Yapi), Radosław Kucharski, Łukasz JagodzińskiPiękny gol pana młodego
Manhattan Kickers Reserve – Polonia NY Reserve 1-1 (0-1)

Zawodnik Polonii Marcin Podbielski ożenił się tydzień temu po wieloletnim związku. Chyba mu to wyszło na dobrze, bo strzelił drużynie niemieckiej bardzo ładną bramkę.

Trener Waldemar Podbielski był bardzo zadowolony ze swojego syna. Warto odnotować, że w tym meczu jedenastkę pewnie obronił Damian Skiba, który był jednym z najlepszych zawodników na boisku.

Bramki: Marcin Podbielski – 12 minuta

Skład Polonii: Damian Skiba, Eric Dalski, Łukasz Legierski, Kevin Beteta (Marcin Kułak), Eugen Mociornita, Marcin Marek, Jonathan Leon, Slago, Aguilera Mauricio, Bartek Kosieradzki (Djonna Dorouwa), Marcin Podbielski


Oldboje nie zwalniają tempa!
Polonia Over 40 – Baldwin 4-2 (3-0)

Oldboje zaczęli dość ostro i po 20 minutach prowadzili już 3-0.

Pierwsza bramka padła po ładnym zagraniu Grzegorza Wędzyńskiego, który dograł piłkę do jeszcze lepiej ustawionego w polu karnym Michała Siwca i ten z lewej nogi umieścił piłkę tuż pod poprzeczką bramki rywali. Kilka minut później ładna wrzutka Michała Siwca do Dariusza Zielonki, który wychodząc sam na sam z bramkarzem nie dał temu ostatniemu żadnych szans.

Mimo dwubramkowego prowadzenia Poloniści nie zwalniali tempa. W 2.0 minucie Jacek Golish dograł do Marka Rakowskiego, który ładnym lobem nad bramkarzem uzyskał trzecie trafienie. Dobrych sytuacji w pierwszej połowie nie wykorzystali jeszcze Jarek Mieleszko, Marek Rakowski i Jacek Golish. W przeciwnym razie wynik byłby znacznie wyższy. A tak po przerwie inicjatywę przejmują goście i robi się 3-2.

Końcówka jednak należy znowu do Polonistów i najlepiej grający w tym meczu Dariusz Zielonka z około 16 metrów ładnym plasowanym strzałem w samo okienko ustala wynik spotkania.

Bramki: Michał Siwiec, Marek Rakowski, Dariusz Zielonka 2x

Skład Polonii: Tadeusz Sarzynski, Franek Demek, Darek Zielonka, Krzysztof Glowala, Jacek Golish, Grzegorz Wędzyński, Jarek Mieleszko, Marek Rakowski, Michał Siwiec.  Wchodzili Henryk Chwalka, Paweł Galanty. Darek Stefanowski
Następne mecze

Polonia NY – CD Iberia o godz. 10 AM

Rezerwy o godz. 8 AM

w McCarren Park na Greenpoincie.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: