NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork sport Liga szóstek już w Nowym Jorku!

Liga szóstek już w Nowym Jorku!

06.04.2013, godz. 02:00
liga szóstek
liga szóstek foto:

Ta wiadomość na pewno ucieszy fanów piłki nożnej! Już 20 kwietnia w Nowym Jorku wystartuje liga piłkarska szóstek Red Box - pięciu zawodników plus bramkarz. Są już pierwsze zgłoszenia! Swoje zespoły stworzyły firmy Adam's European Contracting oraz Phoenix General Contractor.

Ligi Red Box mają długą historię w Polsce. To niespotykana nigdzie indziej liga amatorów piłki, w której obok siebie grają właściciele i pracownicy firm, księgowi, urzędnicy miejscy, policjanci, prawnicy, itd. Pierwsze rozgrywki ruszyły w 2000 roku w Poznaniu, potem w 2006 - w Katowicach, w 2007 - w Gdańsku. W tej chwili w każdym mieście udział w lidze Red Box bierze po 100 zespołów. Teraz czas na metropolię nowojorską!

Trzy mecze jednocześnie

Charakterystyczną cechą lig Red Box jest rozgrywanie meczów na pełnowymiarowym boisku, podzielonym w poprzek na trzy mniejsze, na których rozgrywa się trzy mecze jednocześnie. Aby gra była dynamiczna, zmiany zawodników są w systemie hokejowym - czyli powrotne. Dlatego trener ma większe możliwości manewru, jeśli chodzi o dobór taktyki na każdy mecz, i reguluje na bieżąco pracę teamu.

Każdy mecz trwa 2 x 20 minut, bez przerwy, jest tylko zmiana boisk. Prowadzi go odpowiednio przeszkolony sędzia, który ma za zadanie przede wszystkim nie przeszkadzać, ale panować nad sytuacją i nie pozwolić na brutalną grę.

Gra w lidze jest bezkontaktowa, nie ma m.in. wślizgów. Mecze rozgrywane są piłkami firmy Adidas - dokładnie takimi samymi, jakimi rozgrywane są mecze w Champion League w Europie, tymi piłkami grają Real Madryt, Barcelona, Manchester United i inne znane europejskie kluby. Wymagane jest, aby teamy miały przynajmniej jednakowe koszulki, idealnie byłoby, gdyby drużyny grały również w takich samych spodenkach i getrach, zwłaszcza gdy reprezentują sponsora lub firmę. Drużynom, które nie posiadają sponsora, organizator zapewnia oznaczniki piłkarskie, aby drużyny występujące na boisku odróżniały się od siebie.

Gorączka sobotniej nocy

Do rozgrywek udało się organizatorom pozyskać obiekt Bushwick Inlet Park Soccer Field przy North 9st & 10th Kent Ave. (Brooklyn).

- Grać będziemy w soboty, w trzech kolejkach o 8.00, 8.45, 9.30 pm, dlatego też taki tytuł naszego przedsięwzięcia "Gorączka sobotniej nocy". Pierwsza kolejka - w sobotę 20 kwietnia, potem kolejne piłkarskie emocje co tydzień. Finał przewidziany jest na 29 czerwca br. - informuje nas Julia Chudecka, organizatorka.

Sezon kończy się wspólną imprezą, podczas której każdej lidze wręczane są nagrody w postaci bonów na sprzęt sportowy firmy Adidas, w wysokości: 800 dol. za pierwsze miejsce, 500 dol. za drugie, 300 za trzecie. Puchar Fair Play i wyróżnienia przyznawane są najlepszym strzelcom, bramkarzom w każdej lidze!

Koszt udziału w lidze za jeden sezon to 1500 dol., co przy rozłożeniu kwoty na 12 uczestników wynosi niecałe 10 dol. za mecz na jedną osobę, przez 3 miesiące profesjonalnej zabawy. Dla teamów, w których gracze wspólnie składają się na opłatę udziału, przewidziane są raty!

Na potrzeby ligi założona została strona internetowa www.redboxsoccer.com, na której umieszczane będą wyniki, strzelcy bramek, terminarze i fachowe komentarze. Oprócz tego będzie funkcjonował fanpage na Facebooku, gdzie uczestnicy rozgrywek będą się wymieniali opiniami i kontaktami.

- Nasza telewizja internetowa Redboxtv, ma swój kanał na YouTube, na którym będzie można oglądać m.in. fragmenty meczów. W planach jest utworzenie cotygodniowego programu "Liga Red Box Gra!" podsumowującego tydzień rozgrywek - zapewnia nas organizator Red Box.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: