NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork sport Komplet punktów Polonii w trzech spotkaniach.

Komplet punktów Polonii w trzech spotkaniach.

04.04.2015, godz. 14:22
piłka nożna
foto:

Polonia NY – CD Iberia (1-1) 2-1

Po ostatniej wysokiej porażce z drużyną NY Supreme, trener Grzegorz Wędzyński dokonał kilku zmian w ustawieniu drużyny. Jak się okazało w końcowym rozrachunku były to dobre roszady.

Z drużyna hiszpańską, która prezentuje dobry poziom techniczny, gra się zawsze trudno. Tym bardziej, że poloniści nie maja do tej drużyny szczęścia. Tym razem jednak, to polscy zawodnicy nadawali ton grze.

Już w 8. minucie Yapi dostał dobre prostopadłe podanie od Vamory Cisse i ładnym lobem nad bramkarzem gości strzelił pierwszą bramkę.

W tej części gry to poloniści byli drużyną atakującą. Gdy wydawało się, że druga bramka jest kwestią czasu, to jednak Hiszpanie przeprowadzili kontratak i zrobiło się 1-1. Jeszcze w pierwszej połowie dogodnych sytuacji nie wykorzystali Radosław Kucharski, Vamory Cisse oraz Marcin Kułak.

W przerwie meczu trener Grzegorz Wędzyński udzielił kilku ważnych wskazówek, co przyniosło wymierne korzyści, a dodatkowo w miejsce kontuzjowanego Kułaka wszedł Mauricio Aguilera.

Biało-czerwoni rzucili się do ataku, ale piłkarze hiszpańscy, którzy też potrafią grać w piłkę, kilkakrotnie sprawdzili bramkarza Polonii Dawida Ditricha, który w tym meczu jednak z większości opresji wychodził obronną ręka.

W 75. minucie lewą stroną ładnie podciągnął Radek Kucharski, zakręcił obrońców, dobrze wrzucił do nadbiegającego Jagodzińskiego, który strzałem pod poprzeczkę ustalił wynik spotkania. Bardzo dobre zawody rozegrał na lewej stronie Waldemar Wolski. Na wyróżnienie zasługuje z pewnością cała drużyna, trener Grzegorz Wędzyński jak i kibice polonii, którzy w licznej grupie stawili się na ten mecz.

Warto tu dodać, że Polonia tego dnia grała bez kilku kontuzjowanych zawodników z podstawowego składu. Z zespołu „wypadli” m.in. Łukasz Poduszczak, Łukasz Bieleń, Mateusz Brela i Damian Janicki.

 

Bramki: Innocent Ama Yapi, Łukasz Jagodziński

Skład: Dawid Ditrich, Tomasz Groch, Bartek Malinowski, Waldemar Wolski, Hermann Momo, Vamory Cisse, Marcin Kułak, Djonna Dorouwa, Innocent Ama Yapi, Łukasz Jagodziński, Radosław Kucharski Wchodzili: Kenneth Zelaya, Mauricio Aguilera

 

Rezerwy na 100 procent!

Polonia NY Reserve – CD Iberia Reserve (1-1) 2-1

Jako pierwsi na boisko o godz. 8 wyszli rezerwiści. Trener Waldemar Podbielski miał w tym meczu do dyspozycji 14 zawodników, którzy wykonali plan taktyczny w 100 proc.

Pierwszą bramkę strzelił Marcin Jurek przy asyście Marcina Pachowicza, który po rocznej przerwie powrócił do gry i od razu zaliczył kluczowe podanie. Jeszcze Poloniści nie przestali się cieszyć ze zdobycia bramki, a goście minutę później wyrównali na 1-1. Tak skończyła się pierwsza połowa.

W drugiej odsłonie to biało-czerwoni byli drużyną atakującą. Marcin Marek dobrze zagrał do dobrze ustawionego Konrada Suszka, który ustanowił wynik spotkania. W tym meczu zadebiutował nowy bramkarz rezerw Polonii Bartek Gorczyca.

 

Bramki: Marcin Jurek, Konrad Suszek

Skład: Bartek Gorczyca, Eric Dalski, Łukasz Legierski, Kevin Beteta, Eugen Mociornita, Marcin Marek, Konrad Steliga, Konrad Suszek, Kenneth Zelaya, Marcin Jurek, Marcin Podbielski

 

Polonijne „derby” seniorów

Polonia NY Over 40 – Polonez NY (3-0) 5-0

Drużyna biało-czerwonych podejmowała na swoim boisku kolegów zza miedzy, również polonijną drużynę, Poloneza NY. Mecze między tymi zespołami zawsze stoją na wysokim poziomie.

Drużyna Poloneza została wzmocniona kilkoma zawodnikami z New Britain. Jako pierwsi ostro zaatakowali piłkarze z Greenpointu. Bardzo dobrze dysponowany w tym meczu Marek Rakowski był autorem czterech asyst. Pierwszą zaliczył w 10. minucie meczu, zagrywając idealną piłkę do Gustavo Leon, a ten zamienił ją na bramkę.

W 19. minucie znowu Rakowski zagrywa do dobrze wybiegającego na czystą pozycję Jacka Zazynskiego i ten podwyższa na 2-0.

Polonez nie dał za wygraną i stworzył kilka dogodnych sytuacji, ale bez rezultatu. W 35. minucie Marek Rakowski podał do Michała Siwca, a ten pięknym lobem nad bramkarzem gości strzelił 3. bramkę.

W drugiej połowie trener Mariusz Barnak dokonał wielu zmian, co miało dobry wpływ na poziom spotkania. Rakowski ponownie pięknie zagrał do Grzegorza Wędzyńskiego i ten z 5 metrów nie dał szans bramkarzowi gości.

W 83. minucie Michał Siwiec podał do dobrze ustawionego Darka Stefanowskiego, a ten ładnym plasowanym strzałem z około 30 metrów nie dał szans bramkarzowi Poloneza zamykając wynik meczu.

Warto tu dodać, że podczas tego spotkania Poloniści dysponowali 20 zawodnikami gotowymi do gry. Bardzo zadowolony z ich postawy był manager drużyny Jarosław Mieleszko.

 

Bramki: Michał Siwiec, Jacek Zyzanski, Gus Leon, Darek Stefanowski, Grzegorz Wędzyński

Skład: Tadeusz Sarzyński, Darek Sęk, Krzysztof Glowala, Darek Zielonka, Sławek Dziubek, Jacek Golish, Gus Leon, Jarek Mieleszko, Michał Siwiec, Jacek Zyzanski, Marek Rakowski; Wchodzili: Franek Fero, Paweł Galanty, Henryk Chwalka, Grzegorz Wędzyński, Darek Stefanowski, Krzysztof Cichonczuk

 

Życzenia dla kibiców

12 kwietnia to niedziela pucharowa. Więcej informacji na ten temat zamieścimy w następnym tygodniu.

Korzystając z uprzejmości „Super Expressu”, zarząd klubu piłkarskiego Polonia NY składa wielkanocne życzenia wszystkim swoim sponsorom, zawodnikom oraz kibicom.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: