NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork sport Debiutanci zdobyli puchar Western Union

Debiutanci zdobyli puchar Western Union

01.09.2013, godz. 02:00
Debiutanci zdobyli puchar Western Union
foto:

Kolejny udany polonijny turniej siatkówki mamy już za sobą. W ostatnią niedzielę, 25 sierpnia, w parku miejskim przy Pleasant Avenue w Wallington na godzinie 2 pm zmierzyło się ze sobą sześć drużyn (w kolejności zgłoszenia): #1 Super Express, kpt. Artur Trzeciak; #2 ClassicTravel, kpt. Michał Majcherczyk; #3 Izabela Funeral Services, kpt. Gracian Bacza; #4 Polsat, kpt. Jerzy Zięba; #5 PZP, kpt. Kamil Żylinski oraz #6 Chudy Dream Team, kpt. Mariusz Maziarczyk...

W drodze losowania 6 zespołów podzielono na dwie grupy: A i B po 3 zespoły. W grupie A znalazły się Classic Travel z PZP i Super Express, a w grupie B: Chudy Dream Team, Izabela Funeral Services i Polsat. Ustalono, że w każdej grupie każdy zespół gra z każdym, czyli stoczy po dwa mecze. Po fazie grupowej w półfinałach spotkają się zdobywcy pierwszego miejsca w grupie z drużyną z drugiego miejsca z przeciwnej grupy. Ustalono również, że pierwsze dwa sety będą do 25 pkt, a trzeci do 15. Mecze toczyły się równolegle na dwóch boiskach, a sędziowali je Jerzy Iwaneczko oraz Paweł Maziarczyk.

Aby turniej miał jak najbardziej rodzinny i młodzieżowy charakter, w każdej 6-osobowej drużynie musiały być przynajmniej 3 osoby poniżej 25. roku życia i minimum jedna kobieta (w dowolnym wieku). Organizatorom zależało na tym, aby był to turniej dla młodzieży i całych rodzin. Jest to polonijny turniej, więc w drużynach każdy uczestnik winien mówić po polsku lub mieć polskie korzenie. Na turniej przybyło wielu kibiców, którzy nie szczędzili oklasków za dobre zagrania poszczególnych zawodników oraz we wspaniałej i przyjacielskiej atmosferze dopingowali swoje drużyny.

Wyniki starć…

Tak należy nazwać każdy z meczów, gdyż poziom w tym roku był bardzo wyrównany, szczególnie w grupie B. Pierwszy mecz tej grupy rozegrały drużyny Chudy Dream Team z Izabela Funeral Services, a jego wynik to 2:0. Kolejny mecz rozegrały drużyny Polsat z Izabela Funeral Services z wynikiem 0:2. Ostatni mecz w grupie skończył się wynikiem 2:0, a stoczyły go zespoły Chudy

Dream Team i Polsat. Pierwsze miejsce w grupie zdobył Chudy Dream Team, wygrywając dwa mecze, a drugie Izabela Funeral Services.

W grupie A pierwszy mecz rozegrali PZP z Super Expressem, z wynikiem 0:2. Następnie PZP wygrał z Classic Travel 2:0. Ostatni mecz w grupie rozegrany został pomiędzy Super Expressem a Classic Travel, a jego wynik to 2:0. Pierwsze miejsce w grupie zdobył Super Express, wygrywając dwa mecze, a drugie PZP, wygrywając jeden mecz.

Półfinał z wielką niespodzianką

Aby zagrać w wielkim finale, trzeba było wygrać jeszcze półfinałowe. W pierwszym z nich spotkały się: drużyna Super Express z Izabela Funeral Services i mecz zakończył się po zaciętej walce wielką niespodzianką: 1:2. Pierwszy wygrany dosyć gładko set przez drużynę Super Express do 17 uśpił chyba trochę czujność zawodników. Drugi set rozpoczął się bowiem od wysokiego prowadzenia drużyny Isabela Funeral 6:0 dzięki bardzo dobrej i przy okazji bardzo szczęśliwej zagrywce (piłka kilkakrotnie zatrzymywała się na siatce i spadała na drugą stronę). Mimo ambitnej pogoni, szczególnie w końcówce seta (ze stanu 24-18 udało się ekipie Super Expressu doprowadzić do wyniku 24-23), drużyna Izabeli doprowadziła do wyrównania. O zwycięstwie miał więc zadecydować

3 set. Walka była bardzo zacięta i jako pierwsza piłkę meczowa miała drużyna Super Expressu, ale niestety błędy własne zadecydowały, że Isabela Funeral Home wyszła zwycięsko z tego pojedynku. Sensacja stała się faktem i dwukrotny zdobywca pucharu, drużyna Super Expressu, nie będzie walczyć o puchar. O zaciętości tego meczu niech świadczą wyniki poszczególnych setów: 25:17, 23:25 i 15:17 w trzecim.

W drugim półfinale drużyna Chudy Dream Team spotkała się z drużyną PZP i wygrała 2:0, zapewniając sobie udział w finale.

O trzecie miejsce zagrały ze sobą drużyny: Super Express i PZP. Po raz drugi wygrała drużyna Super Expressu, ratując w ten sposób miejsce na podium, po utracie pierwszego miejsca i pucharu, który w przypadku ich wygrania stałby się ich własnością.

Wielki finał

W wielkim finale zagrały ze sobą: Izabela Funeral Services i Chudy Dream Team. Mecz był niezmiernie zacięty, o czym niech świadczą wyniki setów: 24:26 i 22:25, czyli 0:2 dla Chudy Dream Team. Ten zupełnie nieznany zespół zdobył puchar Western Union, pokonując kilka bardzo dobrych zespołów i nie ponosząc żadnej porażki. Warto poznać nazwiska: kpt. Mariusz Maziarczyk, Kasia Maziarczyk, Mateusz Tchórz, Tomek Tchórz, Jacek Cieszynski i Jarek Latanyszyn. Raz jeszcze im gratulujemy.

A oto nazwiska siatkarzy z Izabela Funeral Services, którzy zobyli drugie miejsce: kpt. Gracian Bacza, Zbigniew Podlescelski, David Podlescelski, Eric Bajek, Krystyna Bajek, Amanda Columbo, Kaitayan Filton i Tomasz Koscieszkiewicz.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wytypowany przez sędziów Mateusz Tchórz z drużyny Chudy Dream Team, a najlepszą zawodniczką - Amanda Colombo z drużyny Izabela Funeral Services.

Wymieńmy również siatkarzy z drużyny o tajemniczej nazwie PZP, która zajęła czwarte miejsce; kpt. Kamil Żylinski; Damian Mazurczyk, Jennifer Strychacz, Bartek Strychacz, Patrick Strychacz, Anna Marchel, Krzysztof Kutarnia i Paweł Półtorak.

W zespole Polsatu zagrali: kpt. Jerzy Zięba, Rafal Kazanecki, Anna Kazanecki, Alicja Turek, Ewa Dorste, Piotr Borkowski i Emil Załuski.

Ostatnie tym razem miejsce w turnieju zajęła drużyna Classic Travel w składzie: kpt. Michał Majcherczyk, Adam Torbus, Michał Kruk, Jenni Serafin, Aneta Maciejewska, Tomek Bodyziak i Piotr Majcherczyk. Już teraz obiecują, że za rok zdobędą puchar.

Raz jeszcze gratulujemy wszystkim zdobytych miejsc, sportowej walki i wspaniałej atmosfery.

Nagrody i sponsorzy

Głównym sponsorem całego turnieju była po raz ostatni firma Western Union, która na tę okazję przygotowała dla wszystkich uczestników wiele drobnych nagród. Ogromnego wsparcia turniejowi udzieliły dwie firmy: CLASSIC TRAVEL - Małgosi Majcherczyk i DISH Network - Jerzego Zięby, które przekazały ogromną ilość wartościowych upominków na nagrody dla wszystkich uczestników turnieju.

Gorąco dziękujemy sponsorom, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Do zobaczenia za rok na VII Polonijnym Turnieju Siatkówki. Szeroka fotorelacja z tego turnieju oraz informacje o następnym będzie można znaleźć na stronie: www.odkrywcy.com lub pod telefonem: 1-973-473-1249.

autor: Jerzy Majcherczyk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: