Ciężki bój Gwardii z Irlandczykami

2013-11-23 3:00

Drużyna nowojorskiej Gwardii zaprezentowała się w dziewiątej kolejce Cosmopolitan Soccer League. W dywizji Metro 1 odbył się mecz na szczycie, którym interesowała się cała liga: irlandzki zespół Lansdowne Bhoys Metro, zajmujący trzecią pozycję, podejmował na swoim boisku (Tibbett Brook Park na Yonkers) lidera tabeli - Gwardię. Obie drużyny spodziewały się bardzo ciężkiej rozgrywki, dlatego przystąpiły do rywalizacji w najsilniejszych składach.

Po niespełna 20 minutach gry to gwardziści wyszli na prowadzenie po bramce Konrada Sobotki, którego bardzo dokładnym podaniem prostopadłym obsłużył Marcin Januszko. Konrad wykorzystał swoja szybkość, dobiegając do podania i świetnym lobem pokonując bramkarza rywali. Chwilę później sędzia nie zauważył zagrania ręką jednego z naszych obrońców, ale za to widział faul Wojtka Targońskiego na jednym z napastników drużyny gospodarzy i odgwizdał rzut karny. Na nasze nieszczęście bramkarz Gwardii Krzysztof Hejzyk, który już w tym sezonie zagrał dla swojej drużyny 810 minut plus spotkania pucharowe, nie zdołał obronić silnego strzału i Lansdowne wyrównali - mamy zatem 1:1. Tempo meczu było niesamowite, obie drużyny stwarzały mnóstwo sytuacji bramkowych. Drugiego gola dla polskiej drużyny na 2:1 strzelił Bartłomiej Stolarczyk, a asystował mu Robert Dec. Było to uderzenie zza pola karnego w samo okienko, na pewno jedna z ładniejszych bramek bieżącego sezonu. Niestety, i tę przewagę naszej drużyny Irlandczycy zdołali zniwelować, strzelając na 2:2. Niespełna 20 minut przed końcem spotkania piłkę w pole karne zagrywa z prawej strony boiska Mateusz Chlost. Dobiega do niej na pełnym gazie Marcin Januszko i zdobywa bramkę! Gwardia New York ponownie na prowadzeniu. Polacy skupiają się przez ostatnie minuty spotkania wyłącznie na obronie i wychodzi im to bardzo dobrze, aż do ostatniej minuty meczu... Rzut rożny wywalczyła drużyna przeciwna, dośrodkowanie, zamieszanie w polu karnym i... niestety żaden z gwardzistów nie wybija piłki, która w końcu trafia do naszej siatki. Sędzia kończy mecz, a nasz zespół zdobywa jeden punkt i w dalszym ciągu utrzymuje pozycję lidera.

Lansdowne Bhoys Metro - Gwardia New York 3:3

Bramki: Konrad Sobotka, Bartłomiej Stolarczyk, Marcin Januszko.

Asysty: Marcin Januszko, Robert Dec, Mateusz Chlost.

Żółte kartki: Wojciech Targoński, Konrad Sobotka.

Trener: Marek Jakubowski.

Skład: Krzysztof Hejzyk, rzemysław Mazur, Ireneusz Zagrobelny, wojciech Targoński, Bartłomiej Stolarczyk, Mateusz Tancula, Mateusz Chlost, Robert Dec, Konrad Sobotka, Marcin Januszko.

Rezerwowi: Piotr Brzeziński, Marcin Byra, Marcin Górski, Patryk Jarosz.