NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork sport Aktywny koniec lata z PASA

Aktywny koniec lata z PASA

07.09.2013, godz. 02:00
Aktywny koniec lata z PASA
foto:

Nie mogło być inaczej... Członkowie i przyjaciele Polish American Sports Association bardzo aktywnie zakończyli sezon wakacyjny tradycyjnym piknikiem połączonym ze sportowymi zabawami. Odbył się on w Minisink Ford w stanie Nowy Jork, położonym malowniczo nad rzeką Delaware.

- Tym aktywnym akcentem zakończyliśmy nasz kolejny letni sezon - mówi Klaudia Kulmacz, jedna z uczestniczek imprezy i zdobywczyni medali podczas ostatnich letnich igrzysk polonijnych w Kielcach. Były kąpiele w rzece, nurkowanie, gry w ringo i siatkówkę oraz spływy pontonami, kajakami i kanoe. Niektórzy bardziej aktywni wyprawiali się na rowerowe treningi po bezkresnych drogach Upstate New York albo treningi biegowe ścieżkami wzdłuż rzeki.

- Wieczory spędzaliśmy na dyskusjach dotyczących przeważnie tematów sportowych, aktualności i planowaniu najbliższych imprez, do których zaliczany będzie udział PASA w najbliższej Paradzie Pułaskiego w Nowym Jorku i zimowych igrzyskach polonijnych, które odbyć się mają w Szklarskiej Porębie i Karpaczu pod koniec lutego 2014 roku - powiedział Andrzej Krygowski, który już zaprasza na kolejny biwak za rok.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: