NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork nasze sprawy SOCIAL SECURITY Możesz pracować, zarabiać i ciągle pobierać świadczenia

SOCIAL SECURITY Możesz pracować, zarabiać i ciągle pobierać świadczenia

30.03.2015, godz. 15:33
Emerytura z social security
foto: dreamstime

Można pracować i mimo to pobierać świadczenia emerytalne z Social Security. Jak przypominają urzędnicy, zarobki uzyskiwane w (lub po) miesiącu osiągnięcia pełnego wieku emerytalnego nie spowodują zmniejszenia świadczeń. Niemniej jednak, jeżeli przekroczy się określoną granicę dochodów w miesiącach przed osiągnięciem pełnego wieku emerytalnego, świadczenia zostaną pomniejszone.

Zasady są następujące

1. Jeżeli dana osoba pracuje, ale zaczyna otrzymywać świadczenia przed osiągnięciem pełnego wieku emerytalnego, z jej świadczeń będzie się potrącać 1 dol. za każde 2 dol. zarobione powyżej rocznego limitu.
2. W roku osiągnięcia pełnego wieku emerytalnego świadczenia będą zmniejszane o dolara za każde 3 dol. powyżej limitu rocznych limitów zarobkowych, aż do miesiąca osiągnięcia pełnego wieku emerytalnego. Po osiągnięciu pełnego wieku emerytalnego osoba zainteresowana będzie mogła nadal pracować, a świadczenia z Social Security nie będą już zmniejszane, bez względu na wysokość uzyskiwanych dochodów.
3. Jeżeli w ciągu roku zarobki będą wyższe lub niższe od przewidywanych, trzeba o tym jak najprędzej powiadomić Social Security Administration, aby mógł odpowiednio zmienić wysokość świadczeń.

Specjalna zasada dotycząca wysokości miesięcznych zarobków

Specjalną zasadę stosuje się do zarobków uzyskiwanych w ciągu jednego roku, zwykle pierwszego roku emerytury. Zgodnie z nią dana osoba może otrzymywać świadczenia w pełnej wysokości w każdym miesiącu „przebywania na emeryturze", niezależnie od wysokości swych rocznych zarobków. Miesięczne zarobki nie mogą jednak przekraczać pewnego limitu.

autor: agra zobacz inne artykuły tego autora
na podst. socialsecurity.gov zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: