NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork ameryka The Worst of 2015 czyli lista najgorszych ludzi magazynu "GQ"

The Worst of 2015 czyli lista najgorszych ludzi magazynu "GQ"

31.12.2015, godz. 00:00
Bill Cosby
Bill Cosby foto: EAST NEWS

Koniec roku to czas podsumowań i ocen. Magazyn „GQ” opublikował swoją listę najgorszych ludzi mijającego roku.

Na pierwszym miejscu rankingu znalazła się Kim Davis, urzędniczka sądowa w Kentucky, która odmówiła złożenia swego podpisu pod aktem ślubu homoseksualistom, a do tego zakazała swoim pracownikom wydawania licencji małżeńskich gejom.
Wpierwszej piątce znaleźli się kolejno - Cameron Crowe, David Cameron, Sepp Blatter i… demokratyczna kandydatka do nominacji prezydenckiej Hillary Clinton, która podpadła za skandal z używaniem pruwatnej skrzynki mailowej do służbowej korespondencji.
Na liście znaleźli się ponadto aktor Bill Cosby oskarżony przez kilkanaście kobiet o gwałt oraz „twarz” restauracji Subway Jared Fogle, który został skazany za dziecięcą pornografię i pedofilię.
Na liście niesławnych znalazł się także burmistrz Chicago Rahm Emanuel. 26. pozycję zagwarantowała mu głośna sprawa zastrzelenia 17-letniego Afroamerykanina przez białego policjanta. „GQ” za szokujące uważa, że za przyzwoleniem Emanuela przez 13 miesięcy w tajemnicy trzymano nagranie wideo pokazujące, jak oficer Jason VanDyke oddaje 16 strzałów do Laquana McDonalda. Emanuel wyprzedził ogólnie znienawidzonego Martina Shkreli, prezesa firmy farmaceutycznej, który tysiąckrotnie podwyższył cenę leku na AIDS, by uzyskać profity.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: