NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork ameryka Władze Seattle postanowiły zlikwidować jedną z największych atrakcji turystycznych. Gumowa ściana nie będzie się już lepić

Władze Seattle postanowiły zlikwidować jedną z największych atrakcji turystycznych. Gumowa ściana nie będzie się już lepić

11.11.2015, godz. 00:00
Gum Wall, gumowa ściana
Gum Wall, gumowa ściana foto:

Zaczęło się od jednej przeżutej i wyplutej gumy przylepionej do ściany... Potem była następna, następna i następna… Przez lata pojawiło ich się tyle, że dosłownie oblepiły całą fasadę budynku Market Theatre w Seattle tworząc Gum Wall czyli Ścianę Gumy.

Wieść o tej nietypowej atrakcji szybko rozniosła się po całej Ameryce, a za sprawą filmów – na przykład „Love Happens” z Jennifer Aniston – o Gum Wall usłyszał i świat.
W ten sposób, każdy, kto pojawił się w Seattle, musiał pojawić się przed „gumową ścianą płaczu”. Bo i tak o niej się mówiło z uwagi na różne myśli, przesłania, przeprosiny, wyznania czy nawet modlitwy, jakie przyklejano do niej gumami.
Przez dwadzieścia lat Gum Wall stała się jedną z największych atrakcji turystycznych. Ale niestety. To, co podoba się ludziom, nie zawsze przypada do gustu władzom. A władze Seattle podjęły właśnie decyzję o wyczyszczeniu ściany i odlepieniu z niej wszystkich gum. Jak tłumaczą głównym powodem nie jest niehigieniczność atrakcji, ale fakt, że cukier z gum niszczy zabytkową elewację.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: