NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork ameryka Weiner stracił prawą rękę

Weiner stracił prawą rękę

30.07.2013, godz. 02:00
Skompromitowany Weiner chce wrócić do polityki
foto:

Anthony Weiner (48 l.) nie ma już szefa kampanii wyborczej. Danny Kedem zrezygnował z funkcji, po tym jak na światło dzienne wyszły kolejne rewelacje z wysyłaniem niecenzuralnych wiadomości do 23-letniej kobiety - donosi Fox News.

Danny Kedem złożył rezygnację w miniony weekend. Pytany o powody powiedział tylko krótko, że nie mógł dłużej pracować dla Weinera po tym, co się stało.

Według analityków odejście szefa sztabu wyborczego to poważna strata i powinna być sygnałem dla Weinera, że on sam powinien również się wycofać, skoro opuszczają go najważniejsi ludzie w sztabie. Ale jak donosi Fox News, demokratyczny kandydat zdaje się tym nie przejmować.

- Danny odszedł z kampanii. Wykonywał świetnie swoją pracę i dziękuję mu za to. Cały czas mamy w sztabie wielu świetnych ludzi. I z dnia na dzień jest ich coraz więcej. Tak więc wyścig trwa - mówił Anthony Weiner podczas jednego ze spotkań wyborczych. Po raz kolejny podkreślił, że nie ma zamiaru się wycofać z wyścigu o fotel burmistrza.

Jak mówi Basil Smikle, specjalista od strategii politycznej, choć popularność Weinera spadła w ostatnich dniach, to jednak nie można go skreślać. - To, że politycy mówią, że powinien odejść, nic nie znaczy. Weiner przeprosił bezpośrednio wyborców, a to oni decydują. Poza tym ma za sobą poparcie żony, która mu wybaczyła i dała szansę, więc nowojorczycy mogą zrobić to samo - mówi Smikle.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: