NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork ameryka Tragedia podczas Oklahoma State University Homecoming Parade. Cztery osoby nie żyją

Tragedia podczas Oklahoma State University Homecoming Parade. Cztery osoby nie żyją

25.10.2015, godz. 21:30
crime
foto:

To miał być radosny dzień w związku z tradycyjną uniwersytecką paradą… Niestety skończył się krwawo i tragicznie. Cztery osoby nie żyją – w tym dwuletnie dziecko – a ponad 50 zostało rannych po tym jak w tłum obserwujący paradę maszerującą przez ulice Stillwater wjechał rozpędzony samochód, za którego kierownicą siedziała pijana 25-letnia Adacia Avery Chambers.

Jak poinformował rzecznik lokalnej policji, prowadzony przez kobietę Hyundai Elantra najpierw uderzył w barierki zabezpieczające, później w zaparkowany na poboczu motocykl policyjny, a następnie w tłum obserwujący paradę.  Według najnowszych informacji rannych zostało 51 osób. Około 30 w stanie bardzo ciężkich przetransportowano do szpitali helikopterami.  - Ofiary śmiertelne to 65-letni nauczyciel Marvin Stone i jego 65-letnia żona Bonnie,  studentka z Indii 23-letnia Nakita Prabhakar oraz dwuletni chłopiec, którego personaliów nie ujawniamy z uwagi na wiek – mówił rzecznik.
25-letnia Adacia Avery Chambers, mieszkanka Stillwater, która siedziała za kierownicą, została zatrzymana i usłyszy zarzuty. Gubernator Oklahomy Mary Fallin wydała oświadczenie z kondolencjami dla rodzin ofiar.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: