NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork ameryka To babcia Gloria zgarnęła Powerballa za 590 mln!

To babcia Gloria zgarnęła Powerballa za 590 mln!

07.06.2013, godz. 02:00
dolary
foto:

Wiadomo już, kim jest szczęściara, która wygrała w wielkiej kumulacji loterii Powerball. To 84-letnia pani Gloria Mackenzie. To właśnie na jej konto wpłynie po odliczeniu podatków i obciążeń ok. 266 mln dolarów. Na odbiór wygranej pani Mackenzie ma 60 dni.

Jak podaje "New York Post", pani Gloria Mackenzie pochodzi z Maine, jest emerytką i matką czworga dzieci. Nabyła zwycięski los 18 maja w supermarkecie sieci Publix na Florydzie. Już od momentu kupna towarzyszyło jej niezwykłe szczęście, bowiem jak napisała w oświadczeniu, los kupiła jedynie dlatego, że stojący przed nią w kolejce klient był na tyle uprzejmy, by wpuścić ją przed siebie.

Gloria Mackenzie wyraziła nadzieję, że będzie miała szansę utrzymania prywatności dla dobra rodziny. Szczęśliwa zwyciężczyni nie rozmawiała z dziennikarzami i po opuszczeniu biura loterii szybko odjechała srebrnym fordem focusem w towarzystwie syna i przyjaciół rodziny. W biurze loterii towarzyszyli jej dwaj prawnicy.

Starsza pani dotychczas wiodła skromne życie w niewielkim domu w Zephyrhills, miasteczku odległym o ok. 50 km od Tampy i liczącym niespełna 13 tys. mieszkańców.

- Mam nadzieję, że teraz nasza sąsiadka znajdzie sobie lepsze miejsce do życia - żartował sąsiad Don Cecil. Dotychczas Zephyrhills było znane jedynie z butelkowanej tu wody mineralnej o tej nazwie. Teraz sławę miastu przyniosła również babcia, do której uśmiechnęło się szczęście, i zgarnęła jedną z największych wygranych w historii amerykańskich gier loteryjnych. Wygrana w wysokości 590 mln dolarów jest druga co do wielkości. Największa wyniosła 656 mln i padła w loterii Mega Millions w marcu ubiegłego roku, ale wówczas była podzielona na trzy zwycięskie losy.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: