NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork ameryka Ted Cruz: deportować wszystkich nielegalnych!

Ted Cruz: deportować wszystkich nielegalnych!

24.02.2016, godz. 00:00
ICE, imigranci, naloty na imigrantów, deportacje
ICE, imigranci, naloty na imigrantów, deportacje foto:

Nie tylko Donald Trump chce robić czystki wśród imigrantów i przepędzić tych, przebywających tutaj bez statusu. Ted Cruz, republikański senator z Teksasu walczący o partyjną nominację prezydencką, chce tego samego. Jego zdaniem należy deportować ze Stanów 12 milionów nielegalnych. Czyli wszystkich.

Cruz, który urodził się w Kanadzie, a jego ojcem jest imigrant z Kuby, przedstawił swój pomysł reformy imigracyjnej w programie „The O’Reilly Factor” telewizji Fox News. Powiedział, że jako prezydent nie miałby najmniejszego problemu z tym, by ustalić miejsce pobytu wszystkich imigrantów, którzy przebywają w Stanach wbrew prawu.
– Mamy odpowiednie organa i narzędzia, które pozwalają wyśledzić każdego, kto łamie prawo, aresztować go i deportować – mówił Ted Cruz.
Kiedy gospodarz programu odniósł się sceptycznie do jego pomysłu jako niewykonalnego, Cruz uparcie twierdził, że „nie ma rzeczy niemożliwych, a już na pewno pod tę kategorie nie można podciągnąć zrobienia porządku z osobami łamiącymi prawo”.
– Jestem absolutnie poważny. Dopadłbym każdego z 12 milionów nielegalnych tutaj żyjących. Powtarzam: każdego. Musimy egzekwować prawo i musimy ich deportować. Pamiętajmy, że nasze prawo federalna nakłada na nas obowiązek usuwania ze Stanów każdej zatrzymanej osoby, która okaże się być tu nielegalnie – mówił dalej Cruz.
– Powinniśmy koniecznie wybudować mur na granicy i potroić szeregi Patrolu Granicznego, co pozwoliłoby na ponowny napływ nielegalnych imigrantów – dodał Cruz, który podsumował swoją wizję stwierdzeniem, że dla niego jest to bardzo proste: ktoś kto złamał prawo, musi ponieść konsekwencje.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: