NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork ameryka SPATA świętowała swoje 55. urodziny

SPATA świętowała swoje 55. urodziny

08.06.2013, godz. 02:00
SPATA świętowała swoje 55. urodziny
foto:

To było piękne przyjęcie urodzinowe. Society of Polish American Travel Agents (SPATA) w gronie członków i przyjaciół świętowała swoje 55. urodziny. Wielka gala odbyła się w Cracovia Manor w Wallington New Jersey. - To ponad pół wieku wspólnego dorobku właścicieli polonijnych biur podroży w USA i Kanadzie, stowarzyszonych w unikalnej organizacji, jaką jest SPATA - mówiła podczas balu Honorata Pierwoła, prezes SPATA.

Bankiet w Wallington był wyjątkowy nie tylko ze względu na okrągłą rocznicę urodzin, lecz także ze względu na gości, którzy swoją obecnością zaszczycili galę. Na spotkaniu obecny był konsul Grzegorz Swoboda, który złożył gratulacje i życzenia dalszych wspaniałych sukcesów wszystkim członkom SPATA. Prezes Honorata Pierwoła odczytała gratulacje, które nadeszły od Katarzyny Sobierajskiej, podsekretarza stanu przy Ministerstwie Sportu i Turystyki. Sobierajska podkreśliła wielkie znacznie SPATA na rynku turystycznym. Podziękowała też organizacji za wspaniałą promocję Polski.

Na balu nie zabrakło gości znad Wisły. Specjalnie na tę okazję przyjechał Jan Korsak, który przez 10 lat pełnił funkcję prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej, a obecnie jest przewodniczącym Polskiej Organizacji Turystycznej przy Ministerstwie Turystyki.

Jan Korsak przywiózł również listy gratulacyjne od Rafała Szmytke - prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej, jak również od samego prezesa Wspólnoty Polskiej Longina Komołowskiego.

Podczas balu Honorata Pierwoła przypomniała zebranym gościom o tym, jakie znaczenie na rynku turystycznym ma SPATA.

- Członkowie SPATA szukają najlepszych form i dróg realizacji potrzeb turystycznych całej Polonii, gwarantując to swoim profesjonalizmem i wielkim doświadczeniem - mówiła Pierwoła.

Podczas balu było wiele niespodzianek dla gości. Jedną z głównych atrakcji była możliwość wygrania biletu na lot dreamlinerem, który ufundowała SPATA. Najnowocześniejszy samolot świata w barwach LOT-u w minioną sobotę po raz pierwszy z pasażerami na pokładzie wylądował na nowojorskim lotnisku, a 5 czerwca pojawił się w Chicago.

Oprócz biletu na liniowiec marzeń, można było również wygrać bilet na wakacje w Meksyku i Dominikanie ufundowany przez Apple Vacation oraz weekend w hotelu w Warszawie ufundowany przez prezesa Zbyszka Węgla. Szefowie SPATA podziękowali wspaniałym sponsorom, dzięki którym SPATA może istnieć.

- Szczególne słowa uznania kierujemy do PLL LOT, AMT-y, Poloneza Parcels Service, Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej, US Mony Express, Doma oraz wielu innym firm - mówiła w imieniu całego zarządu SPATA Pierwoła.

Ostatnie pary opuszczały parkiet Cracovia Manor przy dźwiękach Vox Verona o drugiej nad ranem.

- Szczęśliwi i pełni niezapomnianych wrażeń uczestnicy wielkiej gali przygotowują się już na kolejną letnią konwencję SPATA, która odbędzie się we wrześniu w tajemniczych Indiach - ujawnia Pierwoła.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: