NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork ameryka Sokół porwał Greenpoint

Sokół porwał Greenpoint

11.03.2013, godz. 02:00
Sokół porwał Greenpoint
foto:

W miniony weekend Greenpoint zamienił się w mekkę hip-hopu. Wszystko za sprawą Sokoła, który wystąpił na scenie Polskiego Domu Narodowego Warsaw. Razem z nim zagrała Marysia Starosta. Hiphopowy wieczór, który poprowadził popularny Broda - mistrz free-style Wschodniego Wybrzeża - zgromadził kilkusetosobową publiczność.

Zanim Sokół i Marysia pojawili się na scenie, zebrani w klubie goście mogli usłyszeć wielu innych artystów z kręgu hip-hopu. Wystąpili między innymi: MC 3D, To ten styl, AdoZ Procent, Beny JZD, czy Dready Kruger. Sokół wraz z Marysią Starostą wykonali wiele utworów ze swojej wspólnej płyty "Czysta brudna prawda". Można było usłyszeć również starsze kawałki formacji WWO, której Sokół był współzałożycielem. Z pewnością dużym wydarzeniem było również pojawienie się na scenie Sacario - artysty nominowanego do nagrody MTV Music Awards. Organizatorem piątkowej imprezy było Gram-x Promotions.

Wojciech Sosnowski, czyli "Sokół", znany jest przede wszystkim z występów w grupie muzycznej WWO, której jest współzałożycielem. Od 2011 roku występuje wraz z piosenkarką Marysią Starostą. Współpracował ponadto z takimi wykonawcami, jak: Slums Attack, Molesta Ewenement, Hemp Gru, Wzgórze Ya-Pa 3, O.S.T.R., Mor W.A., Kapela Czerniakowska, Michał Urbaniak, Ania Szarmach, Tede, Franek Kimono oraz Soundkail.

autor: Marcin Żurawicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: