NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork ameryka  Śmierć 66-latki będzie zbadana

 Śmierć 66-latki będzie zbadana

24.10.2016, godz. 00:00
bejsbol, zabita
foto: AP

Śmierć Deborah Danner, 66-latki z Bronksu zabitej po tym jak ruszyła na policję z bejsbolem, nie może być zignorowana. Sposób interwencji NYPD wywołał wielkie oburzenie i zrodził kolejne pytania oraz oskarżenia pod adresem policji.  Dlatego prokurator Bronksu zapowiedziała wszczęcie niezależnego dochodzenia, by wyjaśnić wszelkie wątpliwości.

– Sprawa musi być zbadana. I moje biuro o to zadba. Władze miasta z szefem policji na czele przyznają, że zostały popełnione kardynalne błędy. I chcę uzyskać odpowiedź na pytanie: dlaczego?! – powiedziała Darcel Clark, prokurator okręgowa Bronksu. Tymczasem biuro Erica Schneidermana, prokuratora Nowego Jorku, mimo wezwań poinformowało, że nie podejmie takich kroków, gdyż pani Danner miała w ręku kij bejsbolowy. 
Przypomnijmy - po śmiertelnej interwencji na Bronksie narasta fala krytyki wobec NYPD. Na ulice wyszły już pierwsze marsze protestacyjne domagając się ukarania policjanta.  Dzieje się tak mimo że burmistrz Bill de Blasio i szef NYPD James O'Neill
przyznają, że to co się stało jest nie do zaakceptowania! Interwencja została przeprowadzona bardzo nieprawidłowo i  zapewniają, że sprawa jest wnikliwie badana. 
66-letnia Deborah Danner zachowywała się dość niespokojnie i dlatego zaalarmowano policję. Kobieta trzymała w ręku nożyczki, ale przybyłym na miejsce oficerom udało się ją namówić, by je odłożyła. Po chwili jednak kobieta chwyciła za kij bejsbolowy i ruszyła z nim na policjanta, który sięgnął wtedy po broń i strzelił zabijając 66-latkę.
tagi: Danner Deborah
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: