NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork ameryka Senatorzy domagają się imigracyjnej kartoteki muzułmańskich morderców z Kalifornii

Senatorzy domagają się imigracyjnej kartoteki muzułmańskich morderców z Kalifornii

05.12.2015, godz. 00:00
STRZELANINA W SAN BERNARDINO.
NA ZDJĘCIU: ZATRZYMANY PODEJRZANY JEDEN ZE SPRAWCÓW. foto: EAST NEWS / TWITTER

Podczas gdy agenci federalni i policja ciągle doszukują się motywów masakry w Kalifornii i powiązań muzułmańskich morderców z ISIS, politycy w Waszyngtonie domagają się, aby administracja ujawniła imigracyjne kartoteki Syeda Rizwana Farooka i Tashfeen Malik.

Dwóch senatorów - Ted Cruz (R., Texas) i Jeff Sessions (R., Alabama) skierowało list do Baracka Obamy, w którym domagają się ujawnienia wszystkich detali dotyczących sytuacji imigracyjnej sprawców środowej masakry w San Bernardino.
Agenci federalni podali, że Malik przyjechała tutaj na wizie narzeczeńskiej K-1 i senatorzy chcą wiedzieć, dlaczego „pracownikom urzędu imigracyjnego nie zapaliła się lampka ostrzegawcza, zwłaszcza, że kobieta posługiwała się pakistańskim paszportem”.
Co więcej, w liście do prezydenta pytają, dlaczego agenci na lotniskach zatrudnieni przez rząd nie zareagowali odpowiednio, kiedy para w lipcu 2014 roku wspólnie przyleciała do USA z podróży po m.in. Arabii Saudyjskiej i Pakistanu.
Dodatkowo w liście zarzucają, że obecna administracja robi zdecydowanie za mało, by monitorować islamskich imigrantów oraz obywateli USA urodzonych w rodzinach muzułmańskich imigrantów, a takim był właśnie Farook.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: