NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork ameryka Sędziowie obalą amnestię Obamy?

Sędziowie obalą amnestię Obamy?

01.07.2015, godz. 00:00
Barack Obama
foto: EAST NEWS

W ostatnich dniach sądy były przychylne prezydentowi USA... Udało się w sprawie Obamacare i legalizacji małżeństw homoseksualnych w całych Stanach. Ale w przypadku imigracji może się, niestety, nie udać.

Jak donosi Politico, już 10 lipca w sądzie w Nowym Orleanie odbędą się kolejne przesłuchania, w czasie których przedstawiciele Departamentu Sprawiedliwości i prawnicy Obamy będą argumentować o słuszności i prawomocności działań prezydenta w sprawie amnestii dla nielegalnych. Swoje stanowisko przedstawią też przedstawiciele ponad dwudziestu stanów, które zaskarżyły imigracyjną dyrektywę a ich rację uznał sędzia z Teksasu.

Sąd Apelacyjny w Nowym Orleanie (Fifth Circuit Court of Appeals) podał właśnie skład trzyosobowego panelu sędziowskiego, który wysłucha argumentów za i przeciw w kwestii legalności dyrektywy imigracyjnej ogłoszonej przez Baracka Obamę, którą zablokował sędzia federalny z Teksasu.

Wbrew oczekiwaniom administracji prezydenta, w nowym składzie panelu znalazło się dwóch sędziów, którzy po majowych przesłuchaniach, nie zgodzili się na to, by pozwolić na rozpoczęcie przyjmowania wniosków o ochronę przed deportacjami na czas trwania procesu apelacyjnego. Ci sędziowie to nominowani przez Partię Republikańską Jennifer Walker Elrod i Jerry Smith. Jak podkreślają komentatorzy, szanse na to, że teraz zmienią zdanie i przychylą się do argumentów administracji Obamy są małe.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: