NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork ameryka Rosja nam niegroźna. Amerykanie nas obronią

Rosja nam niegroźna. Amerykanie nas obronią

01.04.2016, godz. 00:00
Armia amerykańska
foto:

Przebywający z wizytą w Waszyngtonie prezydent RP,Andrzej Duda otrzymał zapewnienie od administracji USA, że do Europy Środkowo-Wschodniej zostanie wysłana pancerna brygada amerykańskich wojsk. Ma to zapewnić bezpieczeństwo w tej części kontynentu i powstrzymać „panoszącą” się Rosję.

– Dostaliśmy od rządu amerykańskiego informacje, że nasze zamierzenia dotyczące zwiększenia bezpieczeństwa państw Europy Środkowo-Wschodniej właściwie są już w trakcie realizacji – powiedział prezydent Andrzej Duda tuż po spotkaniu w National Press Club. Dodał, że chciałby, żeby obecność sił NATO, zwłaszcza wojsk amerykańskich, była w Polsce faktyczna. I tak też będzie. Amerykanie wyślą dodatkowe brygady na początku 2017 roku. Na liście krajów znalazła się Polska, Litwa, Łotwa, Estonia, Węgry i Bułgaria.
– Nasza decyzja oznacza, że w krajach naszych sojuszników będzie dużo liczniejsza obecność amerykańskich żołnierzy z nowoczesnym sprzętem – powiedział generał Philip Breedlove z U.S. European Command.
Dla prezydenta powinna być to decyzja zadowalająca, gdyż sam powiedział, że chodzi mu o obecność armii NATO w naszym regionie. Taką, by dawała gwarancje bezpieczeństwa i pokazywała, że sojusz jest spójny, a kwestia obrony państw NATO jest kwestią aktualną i nikt o niej nie zapomina. As

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: