NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork ameryka Przez terrorystów w gruzach może lec reforma imigracyjna i będzie trudniej o wizy

Przez terrorystów w gruzach może lec reforma imigracyjna i będzie trudniej o wizy

22.12.2015, godz. 00:00
wizy, zniesienie wiz dla Polaków, podróże do USA
wizy, zniesienie wiz dla Polaków, podróże do USA foto:

Ostatnie krwawe akty terroru w Kalifornii i Europie zaowocowały zmianami, które mocno i negatywnie odczują imigranci oraz osoby chcące odwiedzić Amerykę. Na specjalne polecenie administracji Urząd Imigracyjny zaostrzy bowiem procedury związane z rozpatrywaniem wniosków i wydawaniem wiz. A Kongres przyjął Visa Waiver Improvement Act of 2015, czyli ustawę zaostrzającą przepisy o programie ruchu bezwizowego i utrudniającą podróżowanie do Stanów, którą niebawem podpisze Barack Obama.

Skandaliczne pominięcie procedur podczas przyznania wizy narzeczeńskiej K-1 Tashfeen Malik, o czym pisaliśmy wczoraj, nie tylko sprawi, że o wizę będzie jeszcze trudniej, ale i wszelkie sponsorowania imigracyjne mogą być bardziej skomplikowane oraz czasochłonne.
Ale to nie wszystko - według ekspertów może to zniweczyć również próby przeforsowania kompleksowej reformy imigracyjnej. A jeżeli jakiekolwiek zmiany w systemie zajdą, to mogą być niekorzystne dla imigrantów. Teraz, po przyjęciu przez cały Kongres Visa Waiver Improvement Act of 2015, każdy myślący o podróży czy emigracji do Stanów odczuje duże utrudnienia i będzie dokładnie sprawdzony. Co do Visa Waiver Program, obywatele krajów nim objętych, którzy podróżowali od 2011 roku do Iraku, Iranu, Syrii i Sudanu, będą musiały ubiegać się o wizę. Ponadto od kwietnia 2016 r. obywatele 38 krajów objętych programem będą musieli posiadać elektroniczne paszporty z danymi biometrycznymi.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: