NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork ameryka Ponad milion osób bez zasiłku

Ponad milion osób bez zasiłku

30.12.2013, godz. 02:00
Ponad milion osób bez zasiłku
bezrobocie, zasiłek dla bezrobotnych w USA, benfity foto:

Aż 1,3 miliona mieszkańców Ameryki, którzy pozostawali bez pracy i utrzymywali się z zasiłku, od soboty straciło do niego prawa i nie będzie otrzymywać wypłat. W samym stanie Nowy Jork – głównie w metropolii – bez pomocy zostanie 127 tysięcy osób – donosi Fox News.

Wszystko dlatego, że politycy w Waszyngtonie nie zdążyli przed świąteczną przerwą wprowadzić odpowiedniego ustawodawstwa, przedłużającego czas pobierania zasiłków... I najszybciej powrócą do rozmów dopiero 7 stycznia, kiedy to Kongres wznawia swoją sesję. Ale wcale nie oznacza to, że przedłużenie zostanie przyjęte, bowiem wielu polityków nie chce się na to zgodzić, argumentując, że jest to zbyt kosztowne dla budżetu.
Jeżeli politycy nie wprowadzą przedłużenia, to w czerwcu kolejne 1,9 miliona Amerykanów straci prawa do zasiłku dla bezrobotnych. Jeszcze przed świąteczną przerwą prezydent Obama zaapelował do polityków w Kongresie, by nie zwlekali z pracami. – Zasiłek pozwala na to, by ponad 11 milionów osób nie żyło w biedzie – argumentował amerykański prezydent. Czy to przemówi do polityków? Czas pokaże...

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: