NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork ameryka Polak spod Chicago oskarżony o usiłowanie zabicia żony i córki nie mógł zapłacić miliona dolarów kaucji

Polak spod Chicago oskarżony o usiłowanie zabicia żony i córki nie mógł zapłacić miliona dolarów kaucji

13.01.2014, godz. 02:00
Kajdanki, więzienie, areszt
foto:

Okrągły milion dolarów... To wysokość kaucji, jaką wyznaczył sędzia Jerry Kennedy z Cook County Circuit Court dla Waldemara Dzbika (50 l.) – Polaka z Palos Hills pod Chicago, oskarżonego o próbę zabicia żony i córki.

Jak wynika z informacji prokuratury, ponieważ oskarżony nie był w stanie zapłacić, pozostanie w areszcie do czasu rozprawy. A o tym, kiedy proces się rozpocznie, będzie wiadomo prawdopodobnie w najbliższy wtorek. Tego dnia Polak ponownie ma stanąć przed sędzią.
Waldemar Dzbik awanturował się ze swoją żoną w domu przy 9720 Maple Crest Drive. Kłótnia doprowadziła do ataku agresji u mężczyzny i żona próbowała schować się przed mężem w łazience. To go jednak nie powstrzymało! Poszedł po nóż i zaatakował kobietę. Na ratunek ruszyła 19-letnia córka, która usłyszała straszliwe krzyki. Widząc, że ojciec chce skrzywdzić matkę, próbowała go odciągnąć i wtedy otrzymała cios w klatkę piersiową...
Po ataku Dzbik uciekł z domu i wsiadł do swojego volkswagena. Ranne kobiety pobiegły do sąsiadów, skąd wezwano policję i karetkę. Podczas gdy matka i córka były transportowane do Advocate Christ Hospital, policja ruszyła w pościg za sprawcą. Udało się go szybko namierzyć, gdyż jeden z patrolujących okolicę funkcjonariuszy zauważył jego samochód i wezwał posiłki, by podejrzany nie mógł uciec. Waldemar Dzbik został aresztowany, oskarżony o przemoc domową i próbę zabójstwa.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: