NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork ameryka Po raz pierwszy od 2004 roku nielegalnych imigrantów w Stanach jest mniej niż 11 milionów

Po raz pierwszy od 2004 roku nielegalnych imigrantów w Stanach jest mniej niż 11 milionów

26.01.2016, godz. 00:00
imigracja, imigranci, reforma imigracyjna
imigracja, imigranci, reforma imigracyjna foto:

Może ten najnowszy raport Center for Migration Studies zamknie usta Donaldowi Trumpowi i innym przeciwnikom imigrantów, którzy twierdzą, że nielegalni zawładnęli Ameryką, panoszą się tutaj i „tuczą” na garnuszkach Amerykanów. Liczba nieudokumentowanych żyjących w USA osiągnęła najniższy poziom od ponad dekady i wynosi obecnie 10.9 miliona.

Raport pokazuje też, że najbardziej dynamiczny spadek poplulacji nielegalnych zaczął się w 2008 roku i trwa do tej pory. Przedstawiciele Center for Migration Studies twierdzą, że głównym powodem, że nielegalni porzucają Amerykę, jest to, że coraz trudniej jest znaleźć jakąkolwiek pracę nie mając papierów. Innym, równie istotnym, jest niemożliwość rozpoczęcia sponsorowania oraz brak perspektyw na to, że prawo imigracyjne zostanie kompleksowo zreformowane, co pozwoliłoby im na wyjście z cienia. Nie bez znaczenia na decyzje o powrocie jest też strach przed nagłą deportacją.
Ludzie wolą po prostu spieniężyć to co mają i z rodziną wyjechać, aniżeli żyć w strachu, że mogą zostać rozdzieleni z bliskimi i pozbawieni tego, czego się dorobili w Ameryce.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: