NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork ameryka Nowy Jork: Rusza wielki remont metra

Nowy Jork: Rusza wielki remont metra

07.06.2013, godz. 02:00
MTA
foto:

Jeszcze tego lata Metropolitan Transportation Authority (MTA) zamknie tunel, przez który przejeżdża metro linii R z Manhattanu na Brooklyn. Jak podaje NY1, tunel Montague, który biegnie pod East River, zostanie zamknięty na ponad rok.

A wszystko przez ubiegłoroczny niszczycielski huragan Sandy, który spowodował bardzo dużo dotkliwych uszkodzeń. Co prawda część zniszczeń udało się już usunąć, jednak odcinek ten wymaga kompleksowej naprawy. Ubiegłoroczna powódź pozostawiła po sobie skorodowane tory, uszkodziła przewody elektryczne, przez co często dochodzi tam do awarii. Remont tunelu, w którym jeździ linia metra R,

kosztować będzie 100 milionów dolarów.

Natomiast tunel, którym kursuje pociąg metra linii G, zostanie zamknięty na 12 weekendów. Pierwsze utrudnienia w podróżowaniu popularną wśród Polonii linią będą miały miejsce już w lipcu. Pociąg G nie będzie jeździł przez stacje Greenpoint Avenue, 21st Street i Court Square. G będzie kursowało tylko na trasie od Church Avenue do Nassau. Remont ma się rozpoczynać o północy w piątki ,począwszy od 6 lipca.

Podróżni z pociągu G będą mogli korzystać z podstawionego autobusu na trasie Brooklyn - Queens. Tunel, którym jeździ G, najprawdopodobniej zostanie zamknięty też latem 2014 r. na czas dodatkowych napraw.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: