NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork ameryka Noworodek pogrzebany żywcem pod asfaltem

Noworodek pogrzebany żywcem pod asfaltem

02.12.2015, godz. 00:00
crime
foto:

Dwie mieszkanki Compton w Kalifornii uratowały maleńką dziewczynkę, która została żywcem pogrzebana w dziurze i zakryta kawałkiem asfaltu. Gdyby nie one, noworodek zmarłby. Teraz policja poszukuje matki lub osoby, która postąpiła w tak okrutny sposób.

– Każdego dnia mamy do czynienia z różnymi zdarzeniami, ale coś takiego po prostu nie mieści się w głowie. Jak można być tak okrutny… – mówił rzecznik biura szeryfa Los Angeles County. – Naprawdę to cud, że ta maleńka dziewczynka żyje. I zawdzięcza to tym dwóm kobietom.
To właśnie Evangelina McCrary i Angelica Blount zawiadomiły stróży prawa, że „przy ścieżce rowerowej słychać płacz dziecka, ale nigdzie go nie widać”.
Na miejsce natychmiast przybyło dwóch policjantów, którzy zaczęli przeszukiwać teren razem z kobietami. W końcu w zakrytej kawałkiem oderwanego asfaltu dziurze znaleziono maleńką dziewczynkę zawiniętą w becik. Szybko ją wyjęli okryli kocem i zawieli do pobliskiego szpitala. Jest w stabilnym stanie.
Policja poszukuje matki, która porzuciła dziecko w tak okrutny sposób na pewną śmierć. Zdaniem lekarzy maleństwo urodziło się zaledwie kilka dni temu.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: