NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork ameryka NBC zrywa relacje biznesowe z Donaldem Trumpem

NBC zrywa relacje biznesowe z Donaldem Trumpem

30.06.2015, godz. 19:48
Donald Trump
foto:

Po tym jak potężna hiszpańskojęzyczna stacja telewizyjna Univision odcięła się od Donalda Trumpa, teraz robi to kolejna – NBC.
To najlepszy dowód na to, że we współczesnej Ameryce nie można obrażać imigrantów.

„Respektowanie i szanowanie godności wszystkich ludzi, bez wyjątku to podstawa, jaką kierujemy się w naszej działalności. Ostatnie pogardliwe wypowiedzi Donalda Trumpa o imigrantach nie są opinią z jaką się zgadzamy. Dlatego też NBCUniversal kończy relacje biznesowe z Donaldem Trumpem" – poinformowali przedstawiciele stacji w komunikacie prasowym.

Decyzję o zerwaniu współpracy z miliarderem podjęto oficjalnie w poniedziałek po południu. Podobnie jak Univision, NBC nie będzie dłużej emitować wyborów Miss USA i Miss Universe, które były produkowane we współpracy z Trumpem mającym do nich prawa własności. Wcześniej jedna z współprowadzących konkurs z ramienia NBC wycofała się z tego i jako powód podała, że to, co powiedział Donald Trump było bardzo obraźliwe dla wszystkich imigrantów i dla ludzi, którzy tego słuchali.

Przypomnijmy, że kontrowersyjne słowa z ust miliardera padły zaraz po tym jak ogłosił chęć ubiegania się o fotel prezydenta USA.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: