NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork ameryka Hillary Clinton rozczarowana Trumpem zapowiada reformę imigracyjną

Hillary Clinton rozczarowana Trumpem zapowiada reformę imigracyjną

09.07.2015, godz. 00:00
hillary clinton
Hillary Clinton foto:

Nikt nie ma prawa obrażać drugiego człowieka, zwłaszcza w taki sposób i bez żadnego powodu... To opinia byłej Pierwszej Damy i kandydatki do wyścigu prezydenckiego. Hillary Clinton odniosła się w ten sposób do skandalicznej wypowiedzi Donalda Trumpa porównującego imigrantów do kryminalistów i gwałcicieli. Powiedziała, że „jest bardzo zawiedziona jego słowami i postawą". Jej zdaniem zamiast obrażać, „pan Trump powinien pomyśleć jak zreformować prawo imigracyjne", co ona sama planuje zrobić jako prezydent USA.

Podczas rozmowy w stacji CNN Hillary Clinton nie kryła swojego rozczarowania miliarderem, który, tak jak ona, ma ochotę na fotel w Białym Domu tylko, że z ramienia Partii Republikańskiej. Kiedyś się przyjaźnili i Trump wsparł jej kampanię senacką oraz Clinton Foundation, ale sytuacja się zmieniła.

– Jestem bardzo zawiedziona słowami jakie padły z ust Donalda Trumpa. Jego postawa i komentarze są bardzo nie na miejscu. Uważam też, że Partia Republikańska, którą on reprezentuje, nie zareagowała. Powinni powiedzieć głośno i wyraźnie: „Już dość! Przestań!". A tymczasem jesteśmy świadkami słownych przekomarzanek – mówiła Hillary Clinton w CNN. Była Pierwsza Dama dodała, że obrażanie ludzi, bez względu na ich pochodzenie czy status imigracyjny bądź majątkowy, to nie jest cecha jaką można tolerować. A już zwłaszcza u kandydata do najwyższego urzędu w państwie. Jej zdaniem imigrantów ciężko pracujących, kształcących tu dzieci i wpływających pozytywnie na rozwój Ameryki należy szanować i doceniać.

Dlatego też jako prezydent jednym z jej priorytetów będzie zmobilizowanie Kongresu do przeprowadzenia prawdziwej, kompleksowej reformy prawa imigracyjnego. Takiej, która pozwoli ty, którzy przebywają w USA nielegalnie, wyjść z cienia i dać im możliwość ubiegania się o amerykańskie obywatelstwo. - Nie możemy zapominać, że ten kraj jest potęgą i jest wspaniały właśnie dzięki imigrantom - mówiła Clinton, obiecując zadbanie o ich interesy.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: