NOWY JORK Newsy Kronika polonijna Co, gdzie, kiedy Dobre bo polskie Prawnik Radzi Sport polonijny
USA nowy jork ameryka Federalny adwokat ICE oskarżony fałszował dokumenty, by deportować imigranta

Federalny adwokat ICE oskarżony fałszował dokumenty, by deportować imigranta

17.01.2016, godz. 00:00
U.S. Immigration and Customs Enforcements, usa, imigracja,
foto:

Jak nie sami agenci ICE łapią i deportują, to ich adwokaci się o to postarają… Adwokat federalnej agencji U.S. Immigration and Customs Enforcement (ICE) został oskarżony o fałszowanie dokumentów imigranta z Meksyku. Zdaniem prawnika powoda robił to w taki sposób, aby z informacji „w papierach” wynikało, że mężczyzna walczący o pozostanie w Stanach nie ma do tego prawa i musi być deportowany.

Z dokumentów złożonych w U.S. District Court w Seattle wynika, że oskarżenie wobec Jonathana M. Love'a sformułowano jako „wykroczenie polegające na pogwałceniu praw” Meksykanina Ignacio Lanuza.
Imigrant przybył do Stanów nielegalnie w 1996 roku, osiadł w odległym stanie Washington na przedmieściach Seattle. W 2008 roku, podczas rutynowej kontroli, został zatrzymany przez agentów ICE. Wszczęto wobec niego postępowanie deportacyjne.
W roku 2009 ożenił się z obywatelką Stanów Zjednoczonych, rozpoczął legalizację pobytu i w związku z tym zaczął ubiegać się o „zdjęcie” nakazu deportacji. Między innymi na podstawie ochrony poprzez ślub z obywatelem amerykańskim i ponad dziesięcioletnia ciągłość pobytu w USA.
Tymczasem – jak wynika z dokumentów – adwokat Love, który został przypisany do sprawy Lanuza w 2009 roku (czyli w roku ślubu z obywatelką USA) miał tak sfałszować daty na dokumentach imigrantach, aby nie kwalifikował się na żadną ochronę i pozostanie na terenie Stanów.
Oskarżony adwokat twierdzi, że ma podpisany przez imigranta dokument, w którym ten zrzeka się wszelkich praw, ale – co stwierdzili już federalni biegli – podpis został podrobiony przez Love'a.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: